Доступність посилання

ТОП новини

У Латвії набрав чинності закон про цивільне партнерство


Раніше Конституційний суд Латвії ухвалив, що стаття Конституції про захист сім’ї з боку держави передбачає, зокрема, захист пар однієї статі, «якщо між партнерами існують тісні особисті зв’язки, засновані на розумінні та повазі»
Раніше Конституційний суд Латвії ухвалив, що стаття Конституції про захист сім’ї з боку держави передбачає, зокрема, захист пар однієї статі, «якщо між партнерами існують тісні особисті зв’язки, засновані на розумінні та повазі»

У Латвії набрав чинності закон про легалізацію цивільного партнерства. Тепер дві людини будь-якої статі, які перебувають у близьких відносинах і ведуть спільне домогосподарство, зможуть юридично зареєструвати свої стосунки.

Цим правом уже скористалася одностатева пара в Ризі, пише агентство LETA з посиланням на правозахисний рух Dzіvesbiedri. Партнерство зареєстрували Яніс та Максим, які познайомилися на початку 2019 року та стали жити разом наприкінці того ж року.

Відповідно до закону, партнер має право ухвалювати рішення, пов’язані з лікуванням іншого партнера, якщо той не може самостійно висловити свою волю, отримувати нараховану, але не виплачену до смерті партнера пенсію, отримувати пільги щодо прибуткового податку в разі взаємних подарунків чи позик. На партнера державної посадової особи поширюються самі обмеження на конфлікт інтересів, як і на родичів.

Партнерство закінчується в разі смерті одного з партнерів, шлюбу одного або обох партнерів, а також за взаємного бажання партнерів завершити свої відносини. Розірвати відносини можна за рішенням суду.

Сейм розглядав законопроєкти про інститут партнерства 24 роки, остаточно його легалізували лише з дев’ятої спроби. Закон підтримали 53 депутати від владної коаліції, до якої входять партії «Нова Єдність», «Прогресивні» та «Союз зелених і селян». Опозиція, націонал-консерватори та популісти, голосувала проти.

Раніше Конституційний суд Латвії ухвалив, що стаття Конституції про захист сім’ї з боку держави передбачає, зокрема, захист пар однієї статі, «якщо між партнерами існують тісні особисті зв’язки, засновані на розумінні та повазі». У судовому порядку кількадесят пар, виходячи з цього вердикту, фактично визнали свої відносини сімейними. При цьому в ухваленому законопроєкті є фраза «партнерство не прирівнюється до шлюбу», яка, як пише Delfi, покликана «заспокоїти прихильників традиційних цінностей».

Інститут одностатевих партнерств існує, наприклад, у таких країнах Центральної та Східної Європи, як Угорщина та Чехія. Естонія стала першою країною регіону, що легалізувала одностатеві шлюби.

Форум

XS
SM
MD
LG