Доступність посилання

Lancet: різке скорочення програм USAID може призвести до загибелі понад 14 мільйонів людей


Логотип USAID, фото ілюстративне
Логотип USAID, фото ілюстративне

Понад 14 мільйонів людей можуть загинути у всьому світі до 2030 року на тлі рішення адміністрації президента США Дональда Трампа різко скоротити програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Lancet.

Група міжнародних дослідників проаналізувала дані зі 133 країн і територій, включно з державами з низьким і середнім рівнем доходу, щоб оцінити вплив програм допомоги USAID на смертність людей різного віку з різних причин з 2001 по 2021 роки.

У результаті автори публікації дійшли висновку, що програми USAID за більш як 20 років допомогли запобігти понад 91 мільйонам смертей у всьому світі, у тому числі 30 мільйонам смертей серед дітей віком до п’яти років. Серед іншого, такі програми допомогли скоротити смертність від малярії, забутих тропічних хвороб, ускладнень ВІЛ-інфекції та інших захворювань.

«За нашими оцінками, якщо різке скорочення фінансування, оголошене і здійснене в першій половині 2025 року, не буде скасовано, до 2030 року може статися приголомшлива кількість смертей, яких можна було б уникнути», – йдеться у дослідженні. У тому числі йдеться про те, що до 2030-го можуть загинути понад 14 мільйонів людей різного віку, включно з 4,5 мільйона смертей дітей віком до п’яти років.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) з’явилося 1961 року. 2025 року його бюджет на допомогу іншим країнам мав скласти 42,8 мільярда доларів. Агентство серед іншого фінансувало гуманітарні програми у всьому світі.

Президент США Дональд Трамп у січні на 90 днів заморозив допомогу USAID іноземним державам у межах політики скорочення державних видатків. Управління USAID перейшло під контроль Держдепартаменту США.

Держсекретар США Марко Рубіо у березні повідомив, що Вашингтон скасовує 83% програм USAID.

Форум

XS
SM
MD
LG