Доступність посилання

ТОП новини

Держдеп США про візит Кулеби до Китаю: важливо, щоб Пекін почув про війну безпосередньо від України


Речник Держдепу Метью Міллер не став прогнозувати, чи зміниться поведінка Китаю після цього візиту.
Речник Держдепу Метью Міллер не став прогнозувати, чи зміниться поведінка Китаю після цього візиту.

У Державному департаменті США, коментуючи візит українського міністра закордонних справ Дмитра Кулеби до Китаю, заявили, що важливо, аби Пекін безпосередньо від України почув про війну.

«Важливо, щоб Китай почув безпосередньо від України про втрати, яких зазнала Україна внаслідок російської агресивної війни, яку, як ми знаємо, Китай робить багато для того, щоб розпалити, підтримуючи відновлення російської оборонно-промислової бази», – сказав речник Держдепу Метью Міллер під час брифінгу.

Водночас він не став прогнозувати, чи зміниться поведінка Китаю після цього візиту.

Міллер зауважив, що Вашингтон завжди чітко заявляв, що важливо, щоб кожна країна світу визнала, що в цьому конфлікті є агресор і є жертва.

«І ми не повинні ставитися до обох сторін так, ніби вони несуть однакову відповідальність або ніби це якась війна, яка просто чарівним чином з’явилася з нізвідки, і що коли йдеться про те, як ця війна може закінчитися, важливо пам’ятати про ці ключові принципи. І ми чітко дали це зрозуміти, коли спілкувались з Китаєм на тему війни в Україні. Я знаю, що інші члени НАТО і європейські країни також чітко дали це зрозуміти Росії. І ми вважаємо важливим, щоб будь-яка країна – і Китай - завжди чула безпосередньо Україну», – додав речник Держдепу.

Читайте також: «У центрі уваги одне питання – мир в Україні». Кулеба прибув із візитом до Китаю

Міністерства закордонних справ України і Китаю повідомили, що 23-25 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснить візит до Китаю на запрошення міністра закордонних справ КНР Ван Ї.

Цього місяця лідери НАТО у спільній декларації заявили, що Китай є «вирішальним чинником» війни Росії проти України, оскільки «безмежне» партнерство Пекіна й Москви і його «широкомасштабна підтримка оборонно-промислової бази Росії» дозволяють Москві вести війну.

За даними західних ЗМІ, за час війни в Україні Китай став для Росії основним постачальником товарів, необхідних для різних озброєнь, у тому числі ракет. Наприклад, Financial Times писала, що в 2023 році 90% чипів, імпортованих Росією, надходили з Китаю і використовувалися у виробництві ракет, танків і літаків. В останньому кварталі минулого року також із Китаю було імпортовано 70% верстатів, які, ймовірно, використовувалися у виробництві балістичних ракет.

Влада Китаю заявляє, що не надає зброю жодній зі сторін російсько-українського конфлікту, який називає «українською кризою».

Пекін раніше висунув свій «мирний план» із 12 пунктів із закликом до деескалації й остаточного припинення вогню в Україні. Захід скептично ставиться до пропозицій Китаю щодо політичного врегулювання в Україні. Цей план був значною мірою відхилений Заходом через відмову Китаю засудити Росію за вторгнення до свого суверенного сусіда і через те, що він повторює російські тези, зокрема звинувачення на адресу Заходу в неспровокованому вторгненні.

Китай заявляє, що є нейтральною стороною у війні Росії проти України, але його критикують за відмову засудити Москву через її повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року і за зв’язки з РФ.

Форум

XS
SM
MD
LG