В окупованому Криму російська влада відкрила курси підготовки дітей до мобілізації, заявляє Центр національного спротиву 8 квітня.
ЦНС повідомив, що в Бахчисараї стартувала «Школа юних командирів» – курс для 120 дітей із Криму та частини Херсонської області, яка перебуває під контролем Росії. За даними центру, протягом 10 днів підлітків навчали тактики, медичної підготовки, поводження зі зброєю та водіння.
«Під виглядом «освіти» – відверта військова підготовка неповнолітніх: нав’язування культу війни, підготовка до служби та знищення національної самосвідомості. Бахчисарай – колишній центр культури кримських татар – тепер став полігоном для зомбування дітей», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: «На облік ставлять навіть дітей». Призов до армії РФ – що загрожує українцям в окупації?
Інформацію про проведення «Школи юних командирів» також публікувала низка російських медіа, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.
На території анексованого Криму триває практика мілітаризації дітей. Як зазначає юрист Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська, це головне завдання молодіжної політики в Росії, розраховане щонайменше до 2030 року. З минулого року в РФ та на окупованих нею територіях активізувалася участь дітей у військово-патріотичних об’єднаннях, відбувається популяризація служби в російській армії.
«Це стає повсюдним, дуже популярним, і за свідченнями самих дітей, яких вдається повертати (з депортації – ред.), це такий собі престиж, який росіяни намагаються продемонструвати, коли діти долучаються до таких рухів. У таких центрах нічого іншого не відбувається, крім того, щоб мілітаризувати, ще більше промити мізки, зробити дитину так званим російським патріотом, а з іншого боку, за рахунок уже самих дітей, які беруть участь у цих об’єднаннях, зробити їх агентами російської пропаганди», – розповіла Рашевська.
Читайте також: «Все ускладнюється»: як повертають українських дітей з РФ на тлі переговорів про мир
Таке цілеспрямоване формування у дітей мілітаристської свідомості здійснюється через систему формальної та неформальної освіти. Зокрема, з 1 вересня 2023 року для учнів 5–9 класів російська влада запровадила заняття «Основи військової підготовки», а для старшокласників – модулі військової підготовки.
Днями Інститут дослідження війни повідомив, що в окупованому Криму ветерани російської військової розвідки створили клуб «Грифон», де дітей віком від 7 до 17 років навчають «основ військової підготовки».
За даними Центру громадянської просвіти «Альменда», в окупованому РФ Криму діє 260 кадетських класів, при цьому наприкінці минулого навчального року їх було 197. Загалом військову справу у школах півострова вивчають 6265 дітей.
Форум