Кілька країн рекомендували своїм громадянам, які перебувають у Лівані, негайно залишити цю країну, а решті громадян утриматися від поїздок туди. Із такими закликами виступили Німеччина, Італія, Норвегія та Бахрейн. Крім того, частина авіакомпаній зупинила польоти до Лівану.
Заходи пов’язані із загостренням конфлікту між Ізраїлем і радикальним ісламістським угрупованням «Хезболла», яке діє на півдні Лівану. 27 липня «Хезболла» завдала ракетного обстрілу по містечку Мадждаль-Шамс на контрольованих Ізраїлем Голанських висотах. Населення Мадждаль-Шамса становить понад 11 тисяч людей, це переважно друзи, лояльна Ізраїлю релігійна арабська група. Тоді загинули 12 людей (майже всі – діти, ракета поцілила по стадіону, де відбувався матч дитячих команд), понад 30 зазнали поранень. Ізраїль заявив, що «Хезболла» відчує наслідки своїх дій – аж до повномасштабної війни.
29 липня міністерство закордонних справ Німеччини закликало німецьких громадян, які перебувають у Лівані, залишити цю країну. За повідомленням Deutsche Welle, у кризовому списку німецького МЗС – близько 1300 людей із громадянством ФРН. Посольство Німеччини в Бейруті пропонує їм допомогу у виїзді.
Також виїхати з Лівану попросили своїх громадян дипломатичні представництва Італії, Норвегії та Бахрейну.
Державний департамент США рекомендував американцям, які перебувають у Лівані, зареєструватися в програмі STEP, щоб безпосередньо отримувати оновлення та попередження від МЗС і бути готовими за потреби залишити країну. Індія також закликала своїх громадян у Лівані виявляти пильність та стежити за рекомендаціями посольства.
Кілька авіакомпаній заявили, що припиняють польоти до Лівану. Німецька Lufthansa, швейцарська Swiss Airlines та Eurowings скасували рейси до Бейрута щонайменше до 6 серпня. Aegean Airlines, Qatar Airways, Air France та Austrian Airlines скасували частину рейсів і заявили, що розклад коригуватиметься залежно від розвитку ситуації. Те ж заявив про свої рейси і ліванський національний авіаперевізник Middle East Airlines.
Ситуація на кордоні Ізраїлю та Лівану загострилася після нападу угруповання «Хамас» на Ізраїль 7 жовтня 2023 року та початку бойових дій у Секторі Гази. Обміни ударами із «Хезболлою» відбуваються майже щодня.
При цьому угруповання заявляло, що поки що не веде широкомасштабної війни проти Ізраїлю. Сполучені Штати та кілька інших країн висловлювали побоювання у зв’язку з можливим переростанням інцидентів у таку війну.
Голанські висоти з 1967 року перебувають під контролем Ізраїлю, який оголосив про їхню формальну анексію. Більшість країн світу анексію не визнають, продовжуючи вважати висоти територією Сирії. Сполучені Штати кілька років тому офіційно визнали Голани ізраїльськими.
Форум