В Албанії на коронавірус померла жінка, яка десять днів тому повернулася з Італії. Як передає кореспондент Радіо Свобода, це перша жертва коронавірусу на Балканах.
Водночас найбільше хворих на COVID-19 в регіоні – у Словенії – 47. Більшість з них перебували в сусідній Італії або Швейцарії.
В Хорватії підтверджені 16 випадків інфікування коронавірусом. У країні з 11 березня запроваджують 14-денний карантин для всіх іноземних громадян, які прибувають до країни. Хоча офіційної заборони немає, перенесено чимало концертів і театральних вистав. Кінотеатри працюють в звичайному режимі.
У Сербії зафіксували 12 хворих через коронавірус, 1 людина – у тяжкому стані. Влада заборонила агітаційні кампанії в закритому приміщенні (парламентські і муніципальні вибори в країні призначені на 26 квітня – ред.). За рішенням уряду, до Сербії не пустили 50 іноземців, які їхали з Італії до третіх країн. Громадянам, які повертаються з-за кордону, рекомендують 14 днів самоізоляції. Для мігрантів, які прибувають з країн Близького Сходу, передбачений двотижневий карантин відразу після перетину кордону.
У Боснії і Герцеговині зафіксували 7 випадків захворювання. Влада вирішила закрити школи й виші на два тижні.
У Північній Македонії, де також виявлено 7 випадків інфікування коронавірусом, тимчасово закрили всі навчальні заклади, рішенням уряду обмежене проведення масових заходів з участю понад 200 осіб.
У Чорногорії й Косові, згідно з офіційними даними, досі не зареєстровані випадки коронавірусу. Чорногорський уряд тимчасово заборонив громадянам їхати до Італії та ще кількох країн, де найбільш поширений коронавірус.
Захворювання COVID-19 спричиняється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може стати смертельною. Більшість хворих видужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
За даними Центру системних досліджень при Університеті Джона Гопкінса, станом на 11 березня у світі зафіксовано понад 121,545 тисячі випадків зараження коронавірусом. 4373 осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – 66236 людей.