Голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив про готовність України відповісти на кібератаку на урядові сайти, але офіційну остаточну реакцію на подію і її причини буде надано після консультацій з партнерами. Про це Єрмак сказав у прямому включенні під час дискусії на запрошення аналітичного центру «Атлантична рада» (Atlantic Council), США.
«Ми перебуваємо у близькій координації з нашими партнерами зі США і Великобританії, і, звісно, ми абсолютно будемо готові відповісти на цю атаку і продовжити працювати з нашими партнерами, щоб захиститися», – сказав Єрмак.
За його словами, він отримав від міністра цифрової трансформації Михайла Федорова дані, що «на цей момент практично 90% сайтів відновили роботу».
«Наразі служби безпеки та наші слідчі глибоко аналузують ситуацію», – сказав Єрмак, і додав, що сайти зі сфери критичної інфраструктури не постраждали, бо добре захищені.
Нинішні кібератаки він назвав лише частиною спроб дестабілізувати ситуацію в Україні.
Про кібератаку на урядові сайти стало відомо вранці 14 січня. В СБУ повідомили, що витоку даних внаслідок кібернападу, за попередньою інформацією, не відбулося. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевнив, що дані українців перебувають у безпеці, оскільки через хакерську атаку постраждала працездатність деяких сайтів, а не реєстрів.
Жодне угруповання не взяло на себе відповідальність за хакерську атаку, але російських хакерів, пов’язаних з Москвою, неодноразово звинувачували в кібератаках на українські урядові вебсайти й інфраструктуру в минулому.
У Європейському союзі заявили, що мобілізують ресурси, щоб допомогти Україні справитися з кібератакою на її урядові сайти. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель сказав, що наразі невідомо, хто стоїть за нападом, але «ми можемо здогадатися». А генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ поінформував, що найближчими днями НАТО та Україна підпишуть угоду про посилення співпраці у кіберпросторі.