За столом переговорів для завершення війни Росії проти України мають бути представники Києва, Москви та Сполучені Штати як посередник, вважає спеціальний посланець США Кіт Келлог. Про це він заявив на Мюнхенській конференції з питань безпеки 15 лютого.
На питання, чи може він гарантувати присутність України та Європи за столом переговорів, Келлог сказав, що відповідь на другу частину питання негативна.
«Звісно, українці будуть за столом, хто був би настільки дурний, щоб їх виключити?» – додав він.
На думку представника США, в обговоренні мають брати участь Україна, Росія, США як посередник і європейські союзники, але останні не мають бути фізично залучені.
Як цитують міжнародні медіа, Келлог назвав причиною невдачі Мінського формату велику кількість безпосередніх учасників: «За столом було багато людей, і це не спрацювало».
Читайте також: Келлог розповів про деталі майбутнього візиту в Україну і варіанти гарантій безпеки
Водночас він запевнив, що інтереси країн Європи будуть враховані.
Спецпосланець США також зазначив, що адміністрація Трампа намагається забезпечити залучення всіх сторін у переговори в рамках 180 днів.
Водночас колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер, виступаючи на конференції, вказав на те, що посадовці США на цій події «говорять із європейцями».
«І щойно, минулого тижня, міністр оборони Геґсет проводив зустріч у НАТО з міністрами оборони НАТО та зустрічі в Рамштайні. Отже, не можна сказати, що з Європою ніхто не спілкується», – зазначив він.
Раніше Венс за підсумками зустрічі з Зеленським заявив про необхідність досягти «тривалого миру, не такого, який призведе до конфлікту в Європі через кілька років».
Читайте також: Зеленський у Мюнхені відмовився від угоди США щодо корисних копалин – WP
У Держдепартаменті США цього тижня заявили, що спеціальний посланець президента США з питань Росії та України Кіт Келлог відвідає Німеччину, Бельгію й Україну з 13 по 22 лютого. Метою візиту там назвали «просування мети президента Трампа щодо забезпечення миру через силу в Україні та захисту інтересів національної безпеки США».
Президент США Дональд Трамп заявив 3 лютого, що хоче домовитися з Україною про угоду, яка забезпечить доступ США до рідкісноземельних мінералів, що використовуються в електроніці.
Згодом Зеленський заявив, що Україна відкрита до укладання угоди зі США щодо доступу до рідкісноземельних копалин і потребує гарантій безпеки від союзників як частини будь-якого врегулювання.
За словами президента, до 20% мінеральних ресурсів України, включаючи близько половини родовищ рідкісноземельних елементів, перебувають під російською окупацією. Він припустив, що Москва може відкрити доступ до цих ресурсів для своїх союзників – Північної Кореї та Ірану.
Форум