Доступність посилання

ISW: Росія навряд погодиться на безумовне повне припинення вогню протягом трьох тижнів


В ISW нагадують, що Росія вимагала від Заходу певного послаблення санкцій як попередньої умови для тимчасового припинення вогню в Чорному морі
В ISW нагадують, що Росія вимагала від Заходу певного послаблення санкцій як попередньої умови для тимчасового припинення вогню в Чорному морі

Москва навряд погодиться на безумовне повне припинення вогню протягом трьох тижнів, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Росія навряд чи погодиться на «повне припинення вогню без будь-яких умов» протягом трьох тижнів, враховуючи те, що Росія вимагала від Заходу певного послаблення санкцій як попередньої умови для тимчасового припинення вогню в Чорному морі», – йдеться у звіті.

30 березня президент США Дональд Трамп заявив, що існує невизначений «психологічний дедлайн» для Росії, щоб погодитися на загальне припинення вогню. У Трампа запитали, чи є крайній термін, коли РФ повинна погодитися на припинення вогню.

Читайте також: Трамп визнав, що Росія може затягувати переговори щодо припинення вогню

Водночас президент Фінляндії Александр Стубб заявив 30 березня, що сказав президенту США Дональду Трампу про необхідність встановити граничний термін для встановлення перемир’я в Україні. За його словами, він запропонував 20 квітня як потенційний кінцевий термін для «повного припинення вогню без будь-яких умов» під час його зустрічі з Трампом 29 березня.

Після переговорів з американською стороною в Ер-Ріяді Кремль 25 березня заявив, що домовленість про забезпечення в Чорному морі безпеки судноплавства нібито набирає чинності після зняття низки санкцій з РФ, зокрема, санкцій з російського державного банку «Россільгоспбанк» та організацій, залучених до міжнародної торгівлі продуктами харчування та добривами.

Агенція Bloomberg 28 березня повідомила, що Росія вимагає від Європейського Союзу (ЄС) відновити підключення «Россільгоспбанку» до міжнародної банківської системи SWIFT як передумову для реалізації Чорноморського припинення вогню як тест, щоб визначити, чи будуть Сполучені Штати відповідати вимогам Росії та заохочувати європейських партнерів підтримати послаблення санкцій. У Європі вважають, що ще зарано для послаблення санкцій щодо РФ.

11 березня представникам США вдалося отримати від України згоду на 30-денне перемир’я. Путін цю ідею не відкинув, але висунув свої умови.


Форум

XS
SM
MD
LG