Російські офіційні особи продовжують прямо відкидати будь-які поступки в майбутніх мирних переговорах або мирні пропозиції США, Європи чи України, заявляє у своєму новому звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).
За словами аналітиків, Кремль, ймовірно, має намір використати призупинення американської військової допомоги Україні й очікувану нестачу військової техніки в українських сил для просування на фронті й посилення російських ударів по Україні.
«Російські війська ще більше посилюють наступальні операції в окремих прифронтових районах, ймовірно, щоб отримати вигоду з будь-яких негайних і довгострокових наслідків на полі бою внаслідок призупинення допомоги США Україні. Російські війська останніми тижнями активізували наступальні операції на Куп’янському, Часів’ярському, Торецькому та Великоновосілківському напрямках і продовжують спроби витіснення українських військ з Курської області й захоплення Покровська Донецької області», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: «Очі» для України. Як обійтися без розвідданих від США?
В ISW зазначили, що будь-які довготривалі паузи чи припинення допомоги США Україні, ймовірно, суттєво вплинуть на здатність України захищатися від російського просування й ударів на лінії фронту.
Крім того, аналітики зазначають, що Росія, ймовірно, скористається призупиненням військової допомоги США й обміну розвідувальними даними з Україною, щоб посилити свою ударну кампанію великої дальності й вичерпати українські ракети ППО.
«Розвідка США робила свій внесок у систему раннього попередження України проти російських ударів, і призупинення обміном даних, ймовірно, вплине на здатність України швидко реагувати на російські удари. Російські сили, ймовірно, спробують знищити українські системи протиповітряної оборони, збільшуючи кількість безпілотних літальних апаратів Shahed і дронів-приманок в ударних пакетах на додаток до збільшення кількості ракет в окремих ударних пакетах, щоб знищити інфраструктуру української енергетичної й оборонної промислової бази», – йдеться у повідомленні.
В ISW зауважили, що Росія також, ймовірно, має намір змусити Україну швидко вичерпати запаси ППО Patriot, на які Україна покладається для захисту від російських балістичних ракет, під час паузи у військовій допомозі США й обміні розвідданими, щоб максимізувати шкоду від наступних ударів.
«Українським силам, ймовірно, доведеться бути більш вибірковими у перехопленні ударів, оскільки їхній запас перехоплювачів зменшується, а поповнення не очікується, а успішні російські удари по українських енергетичних об’єктах, ймовірно, матимуть довготривалий вплив на здатність України виробляти електроенергію для оборонного й цивільного використання», – кажуть аналітики.
Днями стало відомо, що США зупинили обмін розвідувальними даними з Україною. За словами директора ЦРУ, пауза «на військовому фронті і фронті розвідки» є тимчасовою, і Сполучені Штати знову «працюватимуть пліч-о-пліч з Україною». Про можливі терміни відновлення допомоги він не заявляв.
Про таке рішення американської адміністрації стало відомо після того, як ЗМІ написали про те, що президент США Дональд Трамп розпорядився призупинити військову підтримку України після публічної суперечки з президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті.
У Кремлі 3 березня заявили, що Росія продовжує свій діалог із Вашингтоном і одночасно з цим «продовжує спеціальну військову операцію, щоб досягти всіх тих цілей, які були поставлені від самого початку». Росія раніше метою «спецоперації» називала «демілітаризацію і денацифікацію України».
Президент України Володимир Зеленський раніше наголошував, що Україна не вступатиме в мирні переговори з Росією, доки не матиме гарантій безпеки щодо нового вторгнення.
Президент США Дональд Трамп у публікації в соцмережі Truth Social 7 березня допустив запровадження санкцій і тарифів проти Росії, якщо не буде «припинення вогню».
Трамп закликав Росію й Україну сісти за стіл переговорів «прямо зараз, поки не стало занадто пізно». Ця заява пролунала тлі чергової масованої російської атаки по Україні, зокрема по енергетичній і газовій інфраструктурі.
Згодом у Білому домі, спілкуючись із журналістами, Трамп заявив, що все ще вірить, що президент Росії Володимир Путін хоче миру, попри масовані удари РФ по Україні.
«Я думаю, що обидві сторони хочуть, щоб це було врегульовано», – сказав він, але додав: «мені, відверто кажучи, важче мати справу з Україною, і у них немає карт».
«Із точки зору остаточного врегулювання, можливо, буде легше мати справу з Росією, що дивно», – сказав Трамп. Він повторив, що останнім часом Росія сильно б’є по Україні, але сказав, що розуміє, чому: «Насправді я думаю, що він (Путін – ред.) робить те, що зробив би будь-хто інший. Я думаю, що він хоче, щоб це зупинилося і врегулювалося. І я думаю, що він б’є по них сильніше, ніж бив, і я думаю, що будь-хто на такому місці зробив би це прямо зараз. Він хоче покласти цьому край».
Трамп також виступив на захист свого рішення призупинити військову допомогу Києву й обмежити обмін розвідданими з Україною, сказавши: «Я повинен знати, що вони хочуть домовитися. Якщо вони не хочуть домовитися, ми йдемо звідти».
Трамп також заявив, що перш ніж обговорювати гарантії безпеки для України він хоче «врегулювати війну».
Форум