Доступність посилання

ТОП новини

В Іраку скасували заборону видавати заміж дівчат до 18 років


Правозахисниця та учасниця Ліги іракських жінок Інтисар аль-Маялі заявила, що ці поправки «вплинуть на права жінок і дівчаток, оскільки шлюб у ранньому віці порушує права дітей на життя»
Правозахисниця та учасниця Ліги іракських жінок Інтисар аль-Маялі заявила, що ці поправки «вплинуть на права жінок і дівчаток, оскільки шлюб у ранньому віці порушує права дітей на життя»

Парламент Іраку 21 січня ухвалив поправки, які, на думку правозахисників, фактично легалізують у країні шлюби з дітьми, повідомляє Associated Press.

Згідно з чинним законодавством, мінімальний вік для одруження становить 18 років. Схвалені поправки дозволяють духовенству керуватися власними уявленнями про ісламське право в питаннях шлюбу та віку вступу до нього. Зокрема, послідовники джафаритської школи ісламського права, прихильниками якої є багато шиїтських релігійних діячів у країні, вважають, що дівчаток можна віддавати заміж у віці дев’ять років.

Правозахисниця та учасниця Ліги іракських жінок Інтисар аль-Маялі заявила, що ці поправки «вплинуть на права жінок і дівчаток, оскільки шлюб у ранньому віці порушує права дітей на життя».

Засідання парламенту, на якому схвалені зміни, закінчилося хаосом та звинуваченнями в процедурних порушеннях. За словами одного з депутатів, половина законодавців, які були присутні на засіданні, не голосувала, що є порушенням установленого законом кворуму.

«Той факт, що священнослужителі мають перевагу у вирішенні долі жінок, жахає. Я боюся того, що може статися в моєму житті як жінки», – заявила іракська журналістка Саджа Хашим, слова якої наводить The Guardian.

Член юридичного комітету парламенту Іраку Алія Нассіф заявила, що вона та інші противники поправок звернуться до Федерального суду Іраку, щоб оскаржити рішення.

Згідно з дослідженням ООН, проведеним у 2023 році, 28% дівчаток в Іраку виходять заміж до того, як їм виповнилося 18 років. Відхилити поправки закликали міжнародні правозахисні організації, зокрема Amnesty International.

Форум

XS
SM
MD
LG