Доступність посилання

Єврокомісарка з питань розширення Кос закликала «варити борщ разом»


На думку МарКос, навіть у час невизначеності залишаються певні речі, зокрема – те, що Україна буде значно глибше інтегрована в європейську економіку
На думку МарКос, навіть у час невизначеності залишаються певні речі, зокрема – те, що Україна буде значно глибше інтегрована в європейську економіку

Єврокомісарка Марта Кос назвала низку причин, чому, попри війну, європейським бізнесам варто інвестувати в Україну, серед яких майбутня відбудова, інтеграція України в Євросоюз, українські оборонні технології та «зелений перехід». Про вона заявила на бізнес-саміті Україна – ЄС, передає кореспондент Радіо Свобода.

«В Україні є вислів – «варити борщ разом». Це не лише про приготування їжі, це – більше. Це означає спільну, складну, терплячу роботу з довірою. Бо кожен в Україні скаже вам, приготувати борщ не так просто. У кожного є свій улюблений рецепт. Потрібно слухати одне одного, адаптуватися, і тоді знайти рецепт, який підійде всім. А в кінці – сідати разом за стіл», – заявила вона.

На думку Кос, навіть у час невизначеності залишаються певні речі, зокрема – те, що Україна буде значно глибше інтегрована в європейську економіку:

«Не лише в момент вступу до ЄС, а вже задовго до цього. І це вже відбувається. У нас є вибір – або наші сусіди роблять внесок у наш добробут і безпеку, або ж стають викликом для нашої безпеки».

Читайте також: Україна просить ЄС продовжити торгові преференції до кінця року – Шмигаль

За словами єврокомісарки, окрім військової допомоги, Євросоюз може допомогти Україні досягти економічної потужності та енергетичної незалежності. Вона вказала на пакет енергетичної безпеки з Україною, який до 2027 року має повністю інтегрувати країну в енергетичний ринок ЄС.

Кос також згадала про перспективи оборонної співпраці, зазначивши, що інтеграція української високотехнологічної та динамічної оборонної промисловості може стати поштовхом до «значно більш інтегрованого» оборонного ринку Європи.

«Україна може стати величезним активом для Європейського Союзу, який повинен брати на себе більше відповідальності за власну безпеку», – каже вона.

Представниця Єврокомісії також згадала про рамкову інвестиційну програму для України на майже 10 мільярдів євро. Ці кошти планують використати, щоб залучити щонайменше 40 мільярдів євро публічних і приватних інвестицій протягом наступних трьох років.


«Ми створили цю програму, щоб допомогти вам мінімізувати ризики при інвестуванні в відновлення України. Також тому що ми хочемо, щоб ця відбудова сприяла процесу вступу України до ЄС – через будівництво житла, доріг, мостів і портів відповідно до європейських стандартів, включаючи стандарти енергоефективності», – сказала Кос.

Кос додала, що робота з бізнес-співпраці України та Блоку продовжиться в липні на Конференції з відновлення України в Римі.

«Інвестувати в Україну сьогодні — це інвестувати в завтрашню Європу. У майбутнє, де сильна, демократична та інноваційна Україна робить такий же внесок у добробут Європи, як і в її безпеку. І давайте зробимо це разом», – закликала єврокомісарка.

Напередодні голова зовнішньополітичної служби ЄС Кая Каллас повідомила, що блок надасть понад 2 мільярди євро доходу від заморожених активів РФ на підтримку України.


Форум

XS
SM
MD
LG