Грузинська влада пообіцяла генеральному секретарю Ради Європи Алену Берсе внести зміни до закону «Про прозорість іноземного впливу», передає проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу». З цією метою буде створено робочу групу, повідомив Берсе на брифінгу 20 грудня.
«Уряд (Грузії – ред.) пообіцяв змінити зміст закону «Про прозорість іноземного впливу». Буде створено робочу групу між представниками Грузії та Ради Європи, в тому числі Венеціанською комісією, і буде визначено зміни, які слід внести до законодавства. Висловлюю надію, що подібні процеси можуть бути реалізовані і в інших напрямках», – сказав він.
Він висловив сподівання, що такі процеси можуть бути реалізовані і в інших напрямках, наприклад, в області рівності, запобігання дискримінації, виборчих реформ, а також реформ систем в’язниць і пробації.
Читайте також: США запровадили санкції проти високопосадовців МВС Грузії
Берсе також нагадав про мету свого візиту до Грузії і заявив, що не має наміру легітимізувати парламентські вибори. Він назвав цей час критичним для Грузії з огляду на політичну напругу:
«Я тут передусім для того, щоби висловити свою підтримку Грузії та її народу. Вони заслуговують жити у стабільній та демократичній країні. Грузія вже 25 років є повноправним та дуже цінним членом Ради Європи. Я тут не для того, щоб легітимізувати вибори, а для того, щоб інші компетентні установи писали висновки, пов’язані зі спостереженням за виборами. Зважаючи на те, що відбувається в Грузії, з мого боку було б безвідповідально не бути тут і не підтримати народ. Основне завдання мого візиту полягає в тому, що нинішню політичну кризу можна вирішити лише в тому випадку, якщо ми будемо відстоювати фундаментальні принципи демократії, прав людини та верховенства закону».
Берсе прибув до Грузії із офіційним візитом 18 грудня. Він зустрівся з представниками уряду, двічі – з прем’єр-міністром Іраклієм Кобахідзе, із почесним головою «Грузинської мрії» Бідзіною Іванішвілі, а також із представниками опозиції.
Читайте також:Президент Азербайджану заявив про «вуха Макрона» у протестах у Грузії
Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що ЄС очікує на звіт генерального секретаря Ради Європи Алана Берсе для ухвалення подальших рішень щодо уряду Грузії.
Протести в Грузії тривають із 28 листопада. Вони розпочалися після того, як прем’єр-міністр Іраклі Кобахідзе заявив про зупинення переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.
Під час акцій затримали понад 400 людей, заявив 9 грудня заступник голови МВС Грузії Олександр Дарахвелідзе. Він уточнив, що 30 затриманих притягли до кримінальної відповідальності, стосовно 372 громадян порушили адміністративні справи.
Форум