Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац назвав заяву палестинського угруповання «Хамас» (визнаного терористичним у США та ЄС) про відмову від звільнення заручників 15 лютого «прямим порушенням режиму припинення вогню». За повідомленнями ізраїльських і міжнародних ЗМІ, міністр доручив Армії оборони Ізраїлю «підвищити бойову готовність до будь-якого розвитку подій у Газі» та забезпечити захист ізраїльських прикордонних населених пунктів.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу проводить консультації з безпеки, пише Times of Israel.
Раніше угруповання «Хамас» заявило, що відкладе заплановане на 15 лютого звільнення ізраїльських заручників, звинувативши Ізраїль у порушеннях угоди про тимчасове припинення вогню.
За словами представника «Хамасу», упродовж останніх трьох тижнів керівництво організації фіксувало «порушення з боку супротивника», в тому числі затримку з допуском цивільних осіб на північ Сектора Гази, обстріли, а також затримку з доставкою гуманітарної допомоги. Угруповання також вимагає від Ізраїлю «компенсації» за можливе порушення угоди.
У заяві йдеться про відданість «Хамасу» дотриманню домовленостей, але тільки в тому випадку, якщо їх дотримуватиметься Ізраїль.
Згідно з домовленостями, укладеними за посередництвом Катару та США, на першому етапі припинення вогню «Хамас» має звільнити 33 захоплених 7 жовтня 2023 року заручників, приблизно третину від їхньої загальної кількості. З 17 січня було звільнено 16 ізраїльтян та п’ять громадян Таїланду, Ізраїль звільнив близько тисячі палестинських ув’язнених, а також вивів своїх військових із частини позицій у Секторі Гази. Переговори про другий етап угоди, коли має бути звільнена решта заручників і передані тіла загиблих та померлих заручників, поки що не завершені.
Також немає домовленостей щодо майбутнього Сектора Гази, якою з 2007 року керував «Хамас». Президент США Дональд Трамп нещодавно запропонував переселити палестинців в інше місце, зазначивши, що після військової кампанії, яку вів Ізраїль проти «Хамасу» у відповідь на напад 7 жовтня, Газа фактично стала непридатною для життя. Кілька країн Близького Сходу вже відкинули цю ініціативу.
Форум