Доступність посилання

Україна демонструє прогрес у протидії корупції, але потрібно більше зусиль – звіт GRECO


GRECO закликає українську владу вжити подальших заходів з метою виконання 13 невиконаних рекомендацій.
GRECO закликає українську владу вжити подальших заходів з метою виконання 13 невиконаних рекомендацій.

Україна задовільно виконала 18 з 31 рекомендації щодо запобігання корупції стосовно народних депутатів, суддів та прокурорів. З решти рекомендацій 11 були виконані частково, а дві не були виконані, йдеться у новому звіті Антикорупційна група Ради Європи (GRECO).

Антикорупційна група відмітила, що Україна продовжує функціонувати в умовах воєнного стану, а отже, змушена коригувати свої пріоритети. Вона високо оцінює своєчасне подання Україною інформації до GRECO, а також досягнутий прогрес, який заслуговує на похвалу.

Зокрема, GRECO зафіксувала прогрес у виконанні своїх рекомендацій щодо забезпечення ефективного нагляду за дотриманням існуючих вимог до фінансових декларацій; регулювання взаємодії парламентаріїв з лобістами; впорядкування процесу призначення суддів та повʼязаних з ними органів. Було ухвалено важливе законодавство, призначено членів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради доброчесності.

«Дві рекомендації, які залишаються невиконаними, стосуються прокуратури: вони стосуються запровадження системи випадкового розподілу справ між окремими прокурорами, а також більш точного визначення дисциплінарних правопорушень, повʼязаних з поведінкою прокурорів і дотриманням ними етичних норм, а також розширення спектру наявних дисциплінарних санкцій з метою забезпечення більшої пропорційності та ефективності», – йдеться на сайті Єврокомісії.

GRECO закликає українську владу вжити подальших заходів з метою виконання 13 невиконаних рекомендацій. Група просить голову української делегації надати звіт про прогрес у виконанні невиконаних рекомендацій до 30 листопада 2025 року.

GRECO (Group of States against Corruption) – це антикорупційна група Ради Європи, створена у 1999 році для моніторингу та вдосконалення заходів боротьби з корупцією. Вона аналізує антикорупційну політику країн-учасниць, надає рекомендації та контролює їх виконання.

Україна приєдналася до GRECO у 2006 році й проходить регулярні перевірки щодо дотримання міжнародних стандартів антикорупційної політики.

Форум

XS
SM
MD
LG