Доступність посилання

«У нас є одна нова ініціатива»: естонський міністр щодо допомоги Україні


Міністр закордонних справ Естонії каже, що «реальність кусається, в цьому немає нічого нового», а відносини ЄС зі США «дуже міцні і залишаються дуже міцними, але зараз вони інші».
Міністр закордонних справ Естонії каже, що «реальність кусається, в цьому немає нічого нового», а відносини ЄС зі США «дуже міцні і залишаються дуже міцними, але зараз вони інші».

Під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яку скликала головна дипломатка Європейського Союзу Кая Каллас 16 лютого, виникла нова ініціатива щодо допомоги Україні, повідомив у коментарі Радіо Свобода міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна.

За його словами, у наступний понеділок відбудеться засідання Ради з закордонних справ у Брюсселі, а завтра, 17 лютого, європейські лідери зустрінуться в Парижі.

«Тож у нас багато справ, щоб обмінятися інформацією та також підготувати рішення. І це головним чином засновано на Україні, звичайно, щоб дати Україні можливість продовжувати боротьбу, якщо вони так вирішать. У Європи багато ресурсів. Також військові ресурси, але головним чином гроші. І також у нас є заморожені активи вартістю 300 мільярдів євро, які ми можемо використати», – уточнив Тсахкна.

Міністр зазначив, що є одна «нова ініціатива» щодо України, але подробиці наразі оприлюднити не має можливості.

«У нас є одна нова ініціатива, яку я ще не можу оприлюднити, тому що ми обговорювали це вранці. Що ми можемо зробити наступним кроком швидко для підтримки України, фонди, військова підтримка, а також заморожені російські активи. Я вважаю, що ми можемо справді прийняти рішення. 300 мільярдів. Це великі гроші», – повідомив він.

На його думку, зараз «реальність кусається, у цьому немає нічого нового», а відносини ЄС зі США «дуже міцні й залишаються дуже міцними, але зараз вони інші».

«Тож ми теж повинні встати і зрозуміти, що ніхто інший не прийде вирішувати наші проблеми в Європі. Тож ми повинні зробити це самі. Тоді США теж нас підтримають. Це щось на кшталт… – Я не хочу використовувати слово – сигнал до пробудження – такі сигнали до пробудження у нас були вже з 2008 року, коли Росія вторглася в Грузію. Але я відчуваю іншу енергію тут, у Європі також», – підсумував він.

Маргус Тсахкна, міністр закордонних справ Естонії
Будь ласка, зачекайте
Маргус Тсахкна, міністр закордонних справ Естонії

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Раніше стало відомо, що президент Франції Еммануель Макрон у понеділок, 16 лютого, проведе зустріч європейських лідерів, на якій збираються обговорити ситуацію в Україні, цю інформацію підтвердив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.

14 лютого в Мюнхені стартувала конференція з питань безпеки, яка триватиме до 16 лютого. Очікується, що в ній візьмуть участь близько 60 голів держав і урядів, 150 міністрів з усього світу, а також керівники провідних міжнародних організацій.

Раніше країни групи «Веймар+» за підсумками їхньої зустрічі в Парижі заявили, що Україна і Європа мають бути частиною будь-яких переговорів щодо завершення війни РФ проти України.

Заява була оприлюднена після того, як президент США Дональд Трамп повідомив, що під час телефонної розмови з російським лідером Володимиром Путіним вони домовилися негайно розпочати мирні переговори щодо війни, яку РФ веде проти України.

Розмова Путіна і Трампа 12 лютого тривала майже півтори години, заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков. Вони обговорили близькосхідне врегулювання та двосторонні відносини РФ та США.

Після розмови з Путіним Трамп мав телефонні переговори із президентом України Володимиром Зеленським.

Після цих розмов Трамп заявив, що не вважає доцільним вступ України до НАТО, і що малоймовірно, що Україна поверне всю свою землю, яку окупувала Росія.

Форум

XS
SM
MD
LG