Доступність посилання

ТОП новини

Виставка просто неба, фаєри і збір донатів: у Дніпрі відбулася акція на підтримку українських військовополонених


У Дніпрі відбулася акція на підтримку українських військовополонених, 19 травня 2024 року
У Дніпрі відбулася акція на підтримку українських військовополонених, 19 травня 2024 року

У Дніпрі, на Європейській площі, відбулася акція на підтримку українських військовополонених «Не мовчи – полон вбиває». Її приурочили до другої річниці завершення оборони Маріуполя та виходу в полон 1500 українських військових, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

На площі розгорнули виставку світлин «Два роки неволі», на якій показали, зокрема, кадри розбитого російськими війська Маріуполя та портрети українських бійців, які наразі перебувають у неволі.

За словами організаторів, виставка має на меті привернути увагу суспільства, влади та світової спільноти до становища українських військовополонених, зокрема, захисників Маріуполя та комбінату «Азовсталі».

У Дніпрі відбулася акція на підтримку українських військовополонених, 19 травня 2024 року
У Дніпрі відбулася акція на підтримку українських військовополонених, 19 травня 2024 року

Оксана – переселенка з Бахмута, дружина військовополоненого, бійця 109-го батальйону Тероборони. Її чоловік був оборонцем Маріуполя, здався в полон 17 травня 2022-го року. Відтоді, каже дружина, вона лише раз спілкувалася з ним телефоном, це було 9 місяців тому.

«Менш як хвилину тривав дзвінок. Це був єдиний раз. Сказав те, що йому сказали: все добре, мене не ображають, таке. Про його долю наразі нічого не відомо, я навіть не знаю, де він зараз перебуває. Дуже тяжко нам, ми втратили все, переїхали з дітьми до Дніпра, боремося за чоловіка, ходимо на всі акції, пишемо всюди листи – і в ООН, і президенту, і в МКЧХ. Але всюди відповідь: «Чекайте», – розповіла Радіо Свобода Оксана.

Учасники акції запалили фаєри в кольорах українського прапора та прапорів підрозділів-оборонців Маріуполя.

«Ті, хто залишилися живими, з одного пекла потрапили до іншого. Навіть важко уявити, що доводиться переживати хлопцям у полоні. Важко уявити, що переживають рідні та близькі, очікуючи родичів. Сподіваємося, що той тиск, який ми чинимо такими акціями, спонукають РФ відпустити наших захисників», – сказав заступник міського голови Маріуполя Михайло Когут.

У рамках акції створили тематичну фотозону, де охочі могли зробити фото для постів у соцмережах, аби нагадати світові, що в Україні триває війна. Також учасники продавали солодощі й сувеніри, збираючи донати на підтримку української армії.

17 травня 2022 року у Міноборони України повідомили про початок операції з порятунку заблокованих на території «Азовсталі» українських військових – із заводу до медзакладу в окупованому Новоазовську евакуйовано 53 тяжкопоранених військових. Ще 211 осіб через гуманітарний коридор були доправлені в окуповану Оленівку.

За даними Генштабу ЗСУ, захисники Маріуполя, утримуючи позиції на «Азовсталі», «не дозволили противнику перекинути угруповання чисельністю до 17 батальйонних тактичних груп (близько 20000 особового складу) на інші напрямки. Тим самим завадили реалізувати план щодо швидкого захоплення Запоріжжя, здійснити вихід на адміністративний кордон Донецької та Запорізької областей і створити умови для оточення угруповання ООС».

Президент України Володимир Зеленський заявив 21 травня 2022 року в спільному з першою леді інтерв’ю ведучим національного телемарафону «Єдині новини», що захисники Маріуполя, виведені з заблокованого російськими військами заводу «Азовсталь», мають бути звільнені за процедурою обміну.

Форум

XS
SM
MD
LG