Після ударів по Чонгарському мосту, що з’єднує Крим із Херсонською областю, російська армія намагається використовувати альтернативний шлях, який веде через Армянськ, повідомила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1-го рангу Наталя Гуменюк. Про це вона сказала в ефірі телеканалу Еспресо.
«Але він надто близько до позицій Сил оборони України, і це нервує ворогів. Вони не відчувають безпеки у використанні цього логістично-транспортного шляху», – зауважила Гуменюк.
Водночас, за її словами, російські війська «бачать й розуміють», що намагання ремонтувати Чонгарський міст є безрезультатним.
«Міст пошкоджено настільки, щоб не витримувати навантаження, яке передбачає пересування військової техніки та перевезення боєприпасів. Росіяни намагаються облаштувати понтонні переправи. Але якщо ми дістали до мосту, то що заважає дістати до понтонних переправ? Вони продовжують це робити в очікуванні наступної «бавовни». Постараємося, щоб чекали недовго», – наголосила Гуменюк.
Удосвіта 22 червня стало відомо про пошкодження Чонгарського мосту внаслідок обстрілу. Міст зʼєднує Крим із Херсонською областю. Саме ця транспортна артерія була однією з головних для російського контингенту в окупованих частинах Запорізької та Донецької областей, де зараз ведуть наступ Збройні сили України.
Очільник окупаційної влади в частині Херсонської області Володимир Сальдо раніше повідомив, що пошкодження Чонгарського мосту внаслідок обстрілу виявилися серйознішими, ніж передбачалося спочатку. Повідомлялося, що автобусного сполучення окупованого Генічеська з Кримом не буде до 30 червня.
У ГУР Міноборони України сказали, що це планомірна робота Сил оборони й партизанів, які чекають повернення української влади в Крим. Російські загарбники звели понтонну переправу одразу після удару по Чонгарському мосту.
Розвідка Великої Британії 28 червня заявила, що недавні удари Збройних сил України по автомобільних мостах у Чонгарі ускладнили логістику військ РФ.
Британська сторона каже: тимчасове закриття цього маршруту призвело до того, що «життєво важливим російським логістичним конвоям знадобилося щонайменше на 50% більше часу, щоб дістатися фронту альтернативними маршрутами».