Державна служба з надзвичайних ситуацій виявляє по 700-800 пожеж щодня, заявив голова відомства Микола Чечоткін. Ці його слова в ефірі програми «Свобода слова» цитує пресслужба ДСНС.
Чечоткін звернув увагу на те, що зима видалася безсніжною, і зазначив, що до початку пожежонебезпечного періоду лишається не більше місяця. При цьому вже зараз кількість пожеж в екосистемах за день може сягати 1 200 випадків.
За словами голови ДСНС, протягом останнього тижня рятувальники мали справу з масштабними лісовими пожежами в Житомирській та Чернігівській областях. Всього за тиждень здійснено 280 вильотів пожежної аівації, яка скинула майже півтори тисячі тонн води.
Читайте також: Палити траву небезпечно для життя, але не для кишені: що відомо про масові пожежі
«Наразі продовжується гасіння пожежі в Чорнобильській зоні. Двічі на день ми проводимо заміри радіації. І на сьогоднішній день ці показники не перевищують допустимі значення. Однак у Чорнобильській зоні є окремі ділянки, де відмічається перевищення радіаційного фону. Це проходить там, де якраз вирує пожежа. Тому, при гасінні цієї пожежі, ми вимушені часто міняти особовий склад. Десь раз на добу», – цитують Чечоткіна у пресслужбі ДСНС.
При цьому перевищення радіаційного фону в місцях пожеж у Чорнобильській зоні сягає подекуди чотирьох-восьми разів, сказав він.
За даними голови ДСНС, з початку року в Україні було близько 17 тисяч пожеж у природних екосистемах, що на чверть більше, ніж за аналогічний період торік. Площа пожеж також зросла і становить більше 20 тисяч гектарів.
Читайте також: Поліція вручила підозру чоловікові у справі про вигорілі 5 гектарів лісу в зоні ЧАЕС
Станом на ранок 11 квітня гасіння пожежі в зоні відчуження триває. Співробітники ДСНС та Держагентства з управління зоною відчуження ліквідовують горіння трав’яного настилу, очерету ті лісової підстилки в Корогодському, Котовському та Денисовецькому лісництвах.
До гасіння залучені 312 людей та 83 одиниці техніки, в тому числі три літаки та три вертольоти.
Рятувальники закликають громадян України не провокувати пожежі в природних екосистемах, бо це шкодить і природі, і здоров’ю людей.