Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі заявив, що не бачить прагнення Росії до миру в Україні після того, як вислухав виступ свого російського колеги Сергія Лаврова на зустрічі дипломатів G20 у Південній Африці.
«Зрілі країни вчаться на своїх колоніальних невдачах і війнах, і європейцям було чому навчитися протягом поколінь і століть. Але я боюся, що Росія нічому не навчилася. Я уважно слухав міністра Лаврова. Сподівався почути співчуття невинним жертвам агресії, почути якусь готовність шукати міцного миру. Те, що я почув, було логікою імперіалізму, одягненою в реальну політику, і я кажу вам усім, що ми не повинні дивуватися, але й не повинні бути обдуреними», – заявив він.
За його словами, світ перебуває на вирішальному етапі цієї війни, і Росія стоїть перед випробуванням.
«Якщо Путін серйозно налаштований на довготривалий мир, це означає пошук шляху вперед, який поважає суверенітет України і Статут ООН, який забезпечує надійні гарантії безпеки, який відкидає царський імперіалізм, і Британія готова слухати. Але ми очікуємо почути більше, ніж втомлені вигадки російського джентльмена», – додав Ламмі.
Британський міністр наголосив, що в Україні єдиним справедливим і тривалим миром буде мир, який узгоджуватиметься зі Статутом ООН – «і ми хочемо цього якомога швидше».
Читайте також: «Не можна дати Путіну знову всіх обдурити» – Зеленський у розмові з генсеком НАТО Рютте
На зустрічі міністрів G20 Лавров, серед іншого заявив, що у Європі «бездумне розширення» НАТО вже вилилося в «українську кризу» (так РФ називає війну проти України), а завершенню конфлікту, за його словами, перешкоджає «безконтрольна фінансова підтримка та накачування озброєнням відверто расистського київського режиму його покровителями».
«Проте поступово приходить усвідомлення того, що рішення може бути знайдено лише шляхом усунення першопричин кризи в Україні, включаючи виконання зобов'язань щодо поваги до прав людини, у тому числі прав на мову та релігію, та дотримання принципу неподільності безпеки в Європі. Детальна розмова на цю тему відбулася на російсько-американських переговорах в Ер-Ріяді 18 лютого», – заявив російський міністр.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, як очікується, відвідає Вашингтон для зустрічі з Трампом наступного тижня. Раніше він заявив, що Британія готова відправити в Україну своїх військових у рамках миротворчої місії. Поки що жодна з країн Європи так само чітко не заявляла про готовність брати у ній участь, хоча деякі не виключили цього.
За даними газети The Telegraph, Стармер представить президентові США Дональду Трампу план із розміщення в Україні близько 30 тисяч військовослужбовців з європейських країн після можливого укладання мирної угоди з Росією – як одну з гарантій дотримання миру.
План передбачає відправку в Україну невеликого контингенту, який не буде розміщений на лінії фронту. Європейські військові, як пише The Telegraph, перебуватимуть у великих українських містах, портах й інших критично важливих об’єктах інфраструктури, таких як АЕС. За словами одного з джерел видання, у місії також братимуть участь спостережні й розвідувальні літаки, безпілотники і супутники, щоб забезпечити «повну картину того, що відбувається». У Чорне море також будуть направлені патрульні кораблі для забезпечення свободи судноплавства.
Офіційно британський уряд поки що не підтверджував справжність плану, про який йдеться у публікації.
Форум