Велика Британія «сама не діятиме» в питанні надання Україні дозволу завдавати ударів далекобійною зброєю по цілях у Росії, пише The Times з посиланням на джерело.
У британському уряді вважають, що американські системи наведення мають вирішальне значення для ураження цілей далекобійними ракетами. Лондон вважає, що США, швидше за все, дадуть дозвіл на удари на сесії Генеральній асамблеї ООН, яка відкрилася 10 вересня, хоча в адміністрації президента Джо Байдена є розбіжності щодо цього.
Речник Держдепартаменту США Меттью Міллер 16 вересня у відповідь на запитання журналістів, чи ухвалене рішення про удари далекобійною американською зброєю по цілях у Росії, відповів, що у нього «немає ніяких оголошень» про зміни в політиці Білого дому з цього питання.
11 вересня, після спільного візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена та його британського колеги Девіда Леммі до Києва, газета The Guardian з посиланням на джерела написала, що Велика Британія дозволила Україні використовувати крилаті ракети Storm Shadow для ударів по цілях на території Росії. Однак ніяких публічних оголошень ані під час візиту, ані після нього зроблено не було.
14 вересня The Times написала, що п’ять колишніх міністрів оборони Великої Британії та колишній прем’єр-міністр країни Борис Джонсон звернулися до чинного очільника уряду Кіра Стармера із закликом дозволити Україні застосовувати ракети Storm Shadow по цілях у Росії навіть без підтримки США. Цього ж дня відбулася зустріч Кіра Стармера та Джо Байдена, за підсумками якої заяв із цього питання не було.
Форум