Лабораторія військово-повітряних сил Бразилії надіслала казахстанським слідчим дані з бортових самописців, вилучених з літака Azerbaijan Airlines, який розбився 25 грудня поблизу міста Актау. У заяві, оприлюдненій 6 січня, лабораторія заявила, що завершила вилучення даних із самописців у кабіні літака Embraer.
29 грудня влада Казахстану оголосила, що реєстратори надсилаються до Бразилії (країни виробництва літака) на тлі звинувачень президента Азербайджану Ільгама Алієва в тому, що Росія намагається «приховати» причину трагедії.
Провина за авіакатастрофу пасажирського літака «Азербайджанських авіаліній» (AZAL) лежить на представниках Росії. Азербайджан вимагає справедливості й покарання винних, сказав президент країни Ільхам Алієв, повідомила його пресслужба 6 січня.
Під час зустрічі з членами сімей екіпажу пасажирського літака, що розбився 25 грудня під час виконання рейсу Баку-Грозний, Алієв заявив, що літак втратив керування внаслідок зовнішнього втручання. За його словами, якби Грозний закрив вчасно повітряний простір, то ця трагедія б не відбулося.
«Замовчування цієї події російськими державними інституціями та покладання на безглузді версії викликає в нас і здивування, і жаль, і виправданий гнів. Загинули невинні люди. Повторюю, саме завдяки героїзму пілотів та членів екіпажу в цій аварії вижили близько 30 людей, деякі з них отримали важкі травми. Маю також сказати, що більшість постраждалих в аварії були громадянами Азербайджану», – сказав Алієв.
Літак авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який прямував із Баку до Грозного, розбився поблизу казахстанського Актау вранці 25 грудня. Загинули 38 людей.
За інформацією Euronews та Reuters, причиною аварії літака стала російська система ППО. Reuters повідомляв, що ракета була випущена по літаку під час «повітряної активності безпілотника» над Грозним. Ракета вибухнула поряд із літаком, пошкодивши його обшивку.
27 грудня очільник «Росавіації» Дмитро Ядров підтвердив, що в момент заходу літака на посадку до аеропорту Грозного місто атакували безпілотники. Він стверджував, що командиру літака пропонувалися інші аеропорти в Росії для посадки, але він вирішив прямувати до аеропорту Актау. Джерела Euronews в уряді Азербайджану писали, що екіпаж пошкодженого лайнера просив про аварійну посадку, але йому не дозволили приземлитися в жодному з російських аеропортів.
Форум