Усі 10 російських борців, які одержали дозвіл Міжнародного олімпійського комітету (МОК) на участь в Олімпіаді в Парижі, відмовилися від поїздки – про це повідомила Федерація спортивної боротьби Росії 6 линя. Організація пояснила це рішення санкційним тиском та відмовою в допуску до змагань лідерів російської команди.
У травні російські спортсмени здобули 16 із 18 ліцензій для участі у змаганнях з вільної боротьби на літніх Іграх у Парижі, але МОК запросив лише 10 росіян.
«Ми не приймаємо неспортивного принципу відбору, яким керувався МОК, формуючи список допущених атлетів, мета якого – підірвати принцип єдності нашої команди», – заявила Федерація.
Читайте також: НОК України пропонує МОК не пускати на Олімпіаду трьох росіянок і білоруску
Напередодні Міністерство молоді та спорту України повідомило про звернення до Міжнародного олімпійського комітету щодо допуску до Олімпійських ігор у Парижі російських та білоруських спортсменів, які «підтримують війну в Україні та політику російського диктатора і не відповідають достатнім критеріям для отримання статусу індивідуального нейтрального атлета».
«Зокрема, мова йде про таких спортсменів: Алан Остаєв (Боротьба), Магомед Муртазалієв (Боротьба), Арслан Багаєв (Боротьба), Аліна Касабієва (Боротьба), Наталія Малишева (Боротьба), Абдула Курбанов (Боротьба), Начин Монгуш (Боротьба), Іван Літвінович (Стрибки на батуті), Анжела Бладцева (Стрибки на батуті), Дар’я Чуприс (Стрільба), Ганна Церах (Велоспорт), Георгій Гуртсиєв (Тхеквондо), Анастасія Шкурдай (Плавання), Іван Штиль (Веслування на каное), Олексій Коровашков (Веслування на каное)», – йдеться в зверненні відомства.
Міністерство додає, що українська сторона надала МОК докази, що вказані спортсмени порушують критерії нейтральності.
Читайте також: Microsoft: Москва посилила кампанію дискредитації Ігор у Парижі
У грудні 2023 року виконком МОК допустив російських та білоруських спортсменів до Олімпіади в Парижі у нейтральному статусі в індивідуальних змаганнях. Комітет виділив 54 квоти для спортсменів із Росії, ще 28 – для білорусів.
У березні МОК створив спецкомісію, яка оцінює право кожного російського та білоруського спортсмена виступати в Парижі у нейтральному статусі.
Серед вимог МОК до нейтрального статусу – відсутність підтримки війни Росії проти України, а також зв’язків з армією та спецслужбами – зокрема зі спортклубами «Динамо» та ЦСКА.
Форум