Доступність посилання

ТОП новини

Країни Балтійського моря закликали до спільних дій щодо російського «тіньового флоту»


Міністри закордонних справ CBSS висловили глибоке занепокоєння «активізацією гібридних операцій Росії, включаючи диверсії та акти насильства, які вона проводить у регіоні Балтійського моря».
Міністри закордонних справ CBSS висловили глибоке занепокоєння «активізацією гібридних операцій Росії, включаючи диверсії та акти насильства, які вона проводить у регіоні Балтійського моря».

Країни, що межують з Балтійським морем, закликали до узгоджених заходів, щоб перешкодити суперечливому експорту російської нафти на ледь придатних для плавання суднах.

Міністри закордонних справ Ради держав Балтійського моря (CBSS) провели зустрічі в Порвоо у Фінляндії, за підсумками якої висловили глибоке занепокоєння «активізацією гібридних операцій Росії, включаючи диверсії та акти насильства, які вона проводить у регіоні Балтійського моря».

«Ці операції включають, але не обмежуються ними, кампанії дезінформації, зловмисну кібердіяльність, електронне втручання і діяльність, спрямовану на деградацію критично важливої інфраструктури.Рада засуджує нелюдську та цинічну інструменталізацію міграції Росією та Білоруссю на кордонах своїх сусідніх країн», – йдеться в декларації групи.

Міністри наголосили на важливості протидії зростаючим загрозам і викликам безпеці в регіоні та активізації співпраці між демократичними країнами регіону, які зараз є союзниками НАТО.

Вони закликали до більш рішучих дій проти російського так званого «тіньового флоту».

«Тіньовий флот, який перевозить російську нафту, зокрема, вимагає рішучих спільних дій, у тому числі посилення санкцій. Тіньовий флот підриває міжнародний режим безпеки на морі, режим відповідальності та компенсації, а також становить значну небезпеку для нашого морського середовища, особливо в Балтійському морі, яке вразливе до розливів нафти. Крім того, сприяє транспортуванню російської нафти в обхід санкцій», – стверджують міністри.

Читайте також: Російський «тіньовий флот» підвищує ризик розливу нафти в Балтійському морі – прикордонна служба Фінляндії

Захід звинувачує Росію у використанні часто небезпечно зношених суден для обходу санкцій ЄС, запроваджених після вторгнення 2022 року. Таким чином, Росія може обійти західні обмеження на експорт нафти до третіх країн, використовуючи кораблі, які не належать західним судноплавним компаніям і не застраховані західними страховиками. Однак це становить серйозну загрозу для океанів і Балтійського моря зокрема.

Заснована в 1992 році CBSS включає вісім країн, що межують з Балтійським морем: Німеччину, Данію, Естонію, Фінляндію, Литву, Латвію, Польщу та Швецію, а також Ісландію, Норвегію та ЄС. Через війну в Україні членство Росії було призупинено в березні 2022 року, а Росія вийшла з CBSS у травні 2022 року.

Форум

XS
SM
MD
LG