Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Григорій Іщенко заявив, що «плачевних наслідків» на Чорнобильській АЕС вдалось уникнути.
«На сьогоднішню годину ситуація під контролем. Ми локалізували цю ситуацію, яка могла призвести до плачевних наслідків», – сказав він у коментарі журналістам.
Головний інженер ДСП «Чорнобильська АЕС» Олександр Тітарчук також каже, що наслідки «могли бути набагато гіршими».
За словами Григорія Іщенка, атака сталася близько 2:00 14 лютого і була здійснена дроном типу «Шахед» на арку НБК, о 2:20 сили ДСНС почали ліквідацію наслідків.
«Робота значно ускладниться тим, що ми маємо мінусову температуру, маємо сніг, мотузки мають обледеніння. У спорядженні працювати дуже складно. Але разом із тим вже половина роботи зроблена», – заявив голова ДСНС Андрій Даник.
Читайте також: СБУ показала уламки дрона, який атакував ЧАЕС, через атаку відкрито кримінальне провадження
Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив у ніч на 14 лютого в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції, повідомив президент Володимир Зеленський. За його словами, укриття на ЧАЕС було пошкоджене, пожежу загасили.
Згодом Зеленський, спілкуючись із журналістами в Мюнхені, заявив, що атака могла бути цілеспрямованою. За його словами, дрон летів на висоті 85 метрів, а радари не бачать цієї висоти.
Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило, що вночі на Чорнобильській АЕС прогримів вибух. Там також зазначили, що в дах саркофага АЕС врізався дрон, але не уточнили, чи це був російський дрон.
Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що не має точної інформації про атаку, але «не може бути й мови, щоб завдавалися удари по якихось об’єктах атомної інфраструктури», цитують російські ЗМІ. У Росії регулярно заперечують атаки на українські об’єкти, зокрема, цивільні.
Форум