Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві польські та українські парламентарі задекларували готовність до інтенсивної співпраці


Серед іншого, сторони висловили готовність інтенсивно співпрацювати у питаннях відновлення та відбудови України
Серед іншого, сторони висловили готовність інтенсивно співпрацювати у питаннях відновлення та відбудови України

Після чотиригодинного засідання Парламентської асамблеї Польща-Україна парламентарі країн одноголосно ухвалили декларацію – спільний погляд на питання безпеки та двосторонню співпрацю.

У декларації, серед іншого, сторони висловили готовність інтенсивно співпрацювати у питаннях відновлення та відбудови України, що є необхідним для майбутнього розвитку та стабілізації регіону.

Також у документі йдеться про те, що Польща підтримує Формулу миру президента України Володимира Зеленського як єдину, надійну основу майбутніх мирних переговорів, основу всеохопного, справедливого та сталого миру для України.

«Республіка Польща підтверджує своє співголовування (разом з Данією та Норвегією) у пункті 3 ФМ «Енергетична безпека» і залучення до робочих груп щодо усіх 10 пунктів Формули миру та готовність до просування її положень на міжнародному рівні», – йдеться у декларації.

Сторони домовились інтенсивніше співпрацювати в проведенні пошукових, ексгумаційних та інших заходів, що мають на меті гідне поховання жертв конфліктів, репресій і злочинів, скоєних на територіях Республіки Польща та України.

Українська сторона висловила сподівання на поступ в переговорному процесі про вступ України до Євросоюзу під час польського головування в Раді ЄС.

«Я переконана, що це питання буде одним з пріоритетів нашого головування, але варто зауважити, що темп вступу до ЄС не буде залежати тільки від Польщі, а навіть не тільки від політичної волі інших країн, але від реального прогресу у наближенні законів та економічної системи України до європейських стандартів. І в цьому контексті ми цінуємо запевнення української сторони в бажанні не тільки відбудови країни, а й деяких аспектів держави заново, спираючись на західні норми», – резюмувала співголовуюча, віцемаршалок Сейму Моніка Веліховська.

Її візаві – заступниця голови Верховної ради Олена Кондратюк – зазначали, що сьогодні під час асамблеї розглянули найважливіші питання для України – вступ до ЄС і НАТО, протидії дезінформації та подальшу економічну співпрацю, зокрема в енергетичній сфері, а також роботу нової Ради допомоги Україні.

«Польща є не лише нашим стратегічним партнером, а й союзником і тому ми повинні виробляти якомога більше спільних діалогів і різних майданчиків, в тому числі використовуючи парламентську дипломатію, яка є дуже важлива, бо вона сприяє якраз міжурядовій співпраці», – підсумувала Кондратюк.

Заступниця голови Верховної Ради запропонувала наступну сесію Парламентської асамблеї Польща-Україна провести у Києві, додавши, що її візаві Моніка Веліховська ще ніколи не була в Україні.

Парламентська асамблея Польща – Україна уперше за чотири роки зібралася у Варшаві, це була 13-та сесія депутатів парламенту двох країн.

Форум

XS
SM
MD
LG