У Повітряних силах ЗСУ заявили, що Росія провела модернізацію ракет, і це ускладнює роботу навіть найсучасніших систем протиповітряної оборони, зокрема Patriot. Про це повідомив начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Звичайно, під час війни противник модернізує засоби повітряного нападу (БПЛА, крилаті та балістичні ракети), що у свою чергу ускладнює роботу нашої протиповітряної оборони, у тому числі і західних систем. Ключове слово – ускладнює, а не унеможливлює», – написав начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Зміни стосуються і «Шахедів», розповіли у Головному управлінні розвідки України, зауважує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки». Відомство оприлюднило інформацію про майже дві сотні нових деталей та компонентів, що застосовуються у шести типах російської зброї. Серед них – CRP-антена російського «Шахеда», північнокорейська балістична ракета KN-24, комп’ютер із ракети Х-47 «Кинджал», а також безпілотники Supercam S350, «Гербера» та Zala.
Якщо раніше на місяць запускали 150 «Шахедів», то зараз таку кількість запускають на деньАнатолій Храпчинський
Ексофіцер Повітряних сил України, заступник директора компанії-виробника засобів РЕБ Анатолій Храпчинський в етері телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», зазначив, що ефективність російських ударів досягається за рахунок великої кількості ударних засобів: «Давайте звернемо увагу на ті самі «Шахеди». З вересня місяця суттєво збільшується кількість запущених «Шахедів»: якщо раніше на місяць запускали 150 «Шахедів», то зараз таку кількість запускають на день. Це суттєве навантаження на сили протиповітряної оборони».
Те саме з балістичними ракетами, додає Храпчинський: використовують велику кількість ракет, які одночасно летять і б’ють по одній цілі. Це ускладнює їх перехоплення: «Тут треба говорити про збільшення засобів радіолокації, засобів перехоплення для того, щоб ефективніше працювати з таким навантаженням з боку ударів терористичної Російської Федерації».
Експерт вважає, що, говорячи про модифіковані ракети, представники українського командування мали на увазі ракети виробництва Північної Кореї, які пройшли суттєву модернізацію: «З того моменту, коли Росія почала закуповувати їх у Кореї, вона одночасно почала допомагати Кореї їх модернізувати. І я думаю, що це вже стає загрозою не тільки для України, це загроза для всього світу».
«Я б не казав, що зараз немає можливості в України перехоплювати сучасні чи якісь модернізовані ракети Російської Федерації. Просто це питання кількості та питання зміни тактики використання цих засобів. Повторюся: тактика змінюється за рахунок збільшення кількості, і це, зокрема, ускладнює роботу Patriot, – пояснює Анатолій Храпчинський. – Відкриті характеристики Patriot – це сто двадцять градусів по горизонталі та дев’яносто градусів по вертикалі огляд радіолокаційної системи. Тому якщо, припустимо, балістичні ракети заходять у одну точку і є можливість зміни деяких градусів та точок заходу, то це ускладнює виявлення таких засобів».
Президент Володимир Зеленський повідомив, що на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», яке відбудеться у п’ятницю, 11 квітня, ключовими темами стануть протиповітряна оборона, системи Patriot, нові оборонні пакети, а також створення виробничих потужностей зброї в Україні.