Відкат антикорупційних реформ заважає міжнародному бізнесу інвестувати в Україну, заявила тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін під час щорічної зустрічі компаній-членів Американської торгової палати в Україні. У розмові взяв участь і президент України Володимир Зеленський.
Американська торговельна палата в Україні, вперше в своїй історії, провела щорічні збори, 28-і за рахунком, онлайн. Розмову модерував президент АТП Андрій Гундер.
Віртуально відвідав захід президент України Володимир Зеленський.
У своєму відеозверненні очільник держави зауважив: «Україна дуже вдячна Американській торговельній палаті, яка протягом 28 років об’єднує американські та міжнародні компанії, що вірять в Україну. Ці компанії інвестували в її економіку понад 50 мільярдів доларів, створили сотні тисяч робочих місць і залишаються відданими нашій країні».
Як заявив Зеленський, у 2021 році Україна сподівається залучити більше нових міжнародних інвесторів та розширити інвестиції гравців уже присутніх на українському ринку.
«Ми продовжимо створювати сприятливе середовище в Україні, щоб бізнес міг інвестувати, розширюватися та відкривати нові робочі місця. Для нас ключовим завданням на 2021 рік є забезпечення законності, підвищення довіри з боку інвесторів та захист їхніх прав», – наголосив президент України.
Натомість, Тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін вказала на виклики, що стоять перед Україною в її намаганні покращити бізнес-клімат.
«І ці виклики стали ще більшими за рік, що минув», – заявила тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін.
Як уточнила Квін, ідеться про боротьбу з корупцією – проблему, добре відому компаніям, які працюють в Україні.
Групи особливих інтересів продовжують підривати порядок денний президентаКрістіна Квін
«На жаль, групи особливих інтересів продовжують підривати порядок денний президента, і зараз є навіть спроба нівелювати реформи, що вже були запроваджені після Революції Гідності», – сказала очільниця посольства.
Як вона додала, «Реформи, які ми успішно здійснили, сьогодні відкочуються назад, і це справді непокоїть».
За словами Квін, це є перешкода і для євроатлантичної інтеграції України, і для розвитку бізнесу.
«Я думаю, що ця ситуація є бар’єром для американських інвесторів, для світових інвесторів, щоб заходити в Україну», – сказала тимчасова повірена у справах США в Україні.
Читайте ще:
Верховна Рада ухвалила компромісний законопроєкт про покарання за неправдиве декларування
Хід Татарова: «легендує» звільнення з Офісу президента чи дає знак Ситнику?
Елітне життя «головного слідчого» СБУ Андрія Швеця (розслідування)