Доступність посилання

ТОП новини

«Страшний день»: РФ вдарила балістикою по військовому інституту у Полтаві (оновлюється)


Наслідки російського удару балістичними ракетами по Полтавському військовому Інституту зв'язку. Україна, 3 вересня 2024 року
Наслідки російського удару балістичними ракетами по Полтавському військовому Інституту зв'язку. Україна, 3 вересня 2024 року

По мірі того, як розбираються завали на місці російського ракетного удару по Полтаві – кількість жертв зростає. Сихронно із візитом очільника Росії Путіна до Монголії, якого б там мали заарештувати за ордером МКС, але не зробили цього – російська армія вдарила двома балістичними ракетами по вищому військовому навчальному закладу у Полтаві.

Ракети прилетіли у Полтавський Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації. Пошкоджень зазнала і розташована поруч лікарня.

Радіо Свобода склало хронологію подій цього «страшного дня».

У Полтаві близько 09:10 3 вересня місцеві жителі чули звуки двох вибухів. О 9.17 в чаті Telegram-каналу Повітряних сил повідомили, що по обласному центру вдарили балістикою.

Повітряну тривогу у регіоні оголосили за 2-3 хвилини до вибухів. За даними кореспондентів Суспільного, полтавці бачили дим.

Довгий час офіційної інформації не було.

А о 14.16 у Telegram Міністерство оборони України повідомило: Полтава переживає «страшний день», російська армія вдарила по Полтавському військовому інституту зв'язку і сусідній лікарні.

Дві балістичні ракети

«За наявною інформацією, ворог використав дві балістичні ракети», повідимило в МО.

«Часовий проміжок між тривогою і прильотом смертельних ракет був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища. Частково зруйнована одна з будівель інституту, багато людей опинились під завалами».

Наслідки обстрілу у Полтаві, скріншот з відео, 3 вересня 2024 року
Наслідки обстрілу у Полтаві, скріншот з відео, 3 вересня 2024 року

Рятувальникам та медикам вдалося врятувати 25 людей, 11 із яких були деблоковані з-під завалів.

Станом на цей час відомо про 41 загиблого
Зеленський

Вже за кілька хвилин після російського удару відреагував президент України Володимр Зеленський.

«Була частково зруйнована одна з будівель Інституту звʼязку. Люди опинилися під завалами. Багатьох вдалося врятувати. Більш ніж 180 людей поранені. На жаль, багато загиблих. Станом на цей час відомо про 41 загиблого», – повідомив президент.

За словами очільника Міністерства внутрішніх справ Ігоря Клименка, оперативні служби працюють на місці удару по навчальному закладу в Полтаві.

«Рятувальники локалізували пожежу та продовжують розбір завалів. Завдяки швидкій та злагодженій роботі 25 людей врятували, 11 з них дістали з-під завалів», – вказано у дописі.

Також він додав, що поблизу місця влучання розташований житловий масив. У багатоповерхівках ударною хвилею вибило скло, пошкодило фасади.

Наслідки обстрілу у Полтаві, скріншот з відео, 3 вересня 2024 року
Наслідки обстрілу у Полтаві, скріншот з відео, 3 вересня 2024 року

Наразі рятувальники продовжують роботу. В ДСНС заявили, що рятувальні служби з урахуванням безпекової складової працюватимуть, доки не переконаються, що деблоковано з-під завалів усіх.

Відзавтра область – у триденній жалобі, повідомив голова Полтавської обласної державної адміністрації Філіп Пронін.

Кількість загиблих росте

Вже відомо про 47 загиблих і 206 поранених
Олена Зеленська

О 16:17 перша леді Олена Зеленська повідомила у мережі Х, що кількість загиблих у Полтаві зросла.

«Це приголомшлива трагедія для всієї України. Ворог влучив у навчальний заклад і лікарню. Вже відомо про 47 загиблих і 206 поранених», – написала Зеленська.

Дружина президента України висловила співчуття рідним загиблих і постраждалих внаслідок російського ракетного удару по Полтаві.

Ще через годину Офіс Генпрокурора України повідомив, що кількість жертв зросла до 51 людини, а поранених нарахували 219-ть.

«За процесуального керівництва Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони розпочате досудове розслідування за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України», – йдеться в повідомленні.

А керівник обласної військової адміністрації Філіп Пронін в ефірі телемарафону сказав, що під завалами ще можуть перебувати 15 людей. Рятувальні роботи, за його словами, досі тривають.

Як проходить рятувальна операція?

Речник ДСНС Олександр Хорунжий у коментарі Радіо Свобода повідомив деталі рятувальної операції.

«Проводиться обстеження місця події на виявлення людей, які перебувають під завалами. З періодичністю 15-20 хвилин оголошується хвилина тиші для того, щоб можна було почути тих, хто може перебувати під завалами. Залучено для ліквідації наслідків понад 200 рятувальників і 50 одиниць техніки», – сказав він.

З періодичністю 15-20 хвилин оголошується хвилина тиші для того, щоб можна було почути тих, хто може перебувати під завалами
Хорунжий

За словами Хорунжого, працює ще додатково мобільний рятувальний центр швидкого реагування. «Це можна назвати спецназ ДСНС, який спеціалізується на розборі завалів і на роботах на висоті, саме висотних роботах», – сказав речник.

Він зазначив, що рятувальну операцію ускладнюють повітряні тривоги, через які роботи припиняють.

«Нам доводиться припиняти час від часу роботи. Інженерна техніка, важка техніка і люди, які там працюють на висоті, їм же треба якимось чином спускатися, перебувати на відстані і так далі. Це ускладнює, звичайно, певні роботи. Крім того, доводиться розбирати, піднімати і підлазити під велику кількість конструкцій, тому робота достатньо важка, але рятувальники поступово просуваються і поступово розбирають завали», – заявив Хорунжий.

  • 3 вересня з 9:08 оголосили повітряну тривогу на території Полтавської області.
  • Через 2 хвилиниа повітряні сили України попередили про «ракету курсом на Полтаву».
  • Дві російські балістичні ракети влучили у Полтавський військовий Інституту зв'язку. Пошкоджень зазнала лікарня, розташована поруч та інша житлова забудова.
  • У Полтаві оголошено триденну жалобу.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики і водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Форум

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG