Доступність посилання

ТОП новини

Олімпіада у Токіо переповнена скандалами та випадками, які викликають почуття сорому


Люди спостерігають за феєрверками під час церемонії відкриття Олімпійських ігор-2020 біля Олімпійського стадіону в Токіо 23 липня 2021 року
Люди спостерігають за феєрверками під час церемонії відкриття Олімпійських ігор-2020 біля Олімпійського стадіону в Токіо 23 липня 2021 року

Організаційний комітет Олімпіади у Токіо звільнив керівника церемонії відкриття за день до відкриття Ігор, повідомляє інформаційне агентство Reuters. Це відбулося після того, як виплили його слова про Голокост та спровокували скандал. Це найсвіжіший із низки скандалів, які стали головним болем для оргкомітету і привернули увагу до Японії, зокрема до її соціальних проблем.

Ось найцікавіші з них:

22 липня – організатори звільнили Кентаро Кобаяші, керівника церемонії відкриття через жарт про Голокост. Він використовував цей жарт у комедійному виступі у дев’яностих. Після 30-річної перерви той нещодавно виплив у японських ЗМІ.

Голова оргкомітету Олімпіади Сейко Хашімото сказала на пресконференції, що вона розуміє небажання людей брати участь у церемонії. Вона повідомила, що Кобаяші звільнили через його слова, що висміювали трагічний факт.

Раніше міжнародна єврейська правозахисна організація Центр імені Симона Візенталя засудив поведінку Кобаяші.

19 липня музикант Кейго Оямада склав повноваження композитора церемонії відкриття. Це сталося після появи повідомлень про цькування, до якого він вдавався у минулому. Причиною скандалу стали його слова у кількох інтерв’ю з дев’яностих. У 1995-му він розповів в інтерв’ю для одного журналу, що примушував однокласника сидіти в коробці і глузував із школярів з обмеженими можливостями, повідомила японська газета Асахі Сімбун. Також газета стверджує, що в іншому інтерв’ю він розповідав про булінг іншого однокласника.

«Ройтерс» не вдалося самостійно перевірити цю інформацію. Соціальними мережами ширяться зображення, що, начебто, є фотографіями сторінок журналу.

Оямада опублікував у своєму Твіттері вибачення. Оголошення про його відставку опублікували всього лише за кілька годин після того, як в оргкомітеті висловили небажання змінювати композитора.

18 березня креативний директор Олімпіади Хіроші Сасакі пішов у відставку після зневажливих слів про популярну артистку.

Сасакі написав у робочий груповий чат, що артистка могла би грати роль «Олімпійської свині». Він вибачився. За це його критикували, а урядовий прессекретар назвав цей коментар «абсолютно неприйнятним».

12 лютого голова оргкомітету Йосіро Морі був примушений до відставки з посади голови оргкомітету через сексистські висловлювання, які спричинили світовий скандал. 84-річний Йосіро Морі, який був прем’єр-міністром, сказав, що жінки говорять забагато. Після цього він відмовлявся піти у відставку.

Його на посаді замінила Сейко Хашімото, яка 7 разів брала участь у Олімпійських іграх, а після своєї спортивної кар’єри розпочала політичну.

Слова Морі привернули увагу до гендерної нерівності у державі, яка займає третє місце у світі за розміром економіки. Колишній прем’єр міністр Абе Сіндзо просував економічну рівність жінок та чоловіків, втім активістки та жінки загалом вважають, що попереду Японії ще довгий шлях, особливо що стосується рівності на роботі.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG