Доступність посилання

ТОП новини

«Всі кияни йдуть на Гідропарк»: як у соцмережах зустріли перший день посиленого карантину


Від самого ранку в соціальних мережах обговорюють та жартують про нові правила
Від самого ранку в соціальних мережах обговорюють та жартують про нові правила

6 квітня в Україні почали діяти більш жорсткі карантинні правила. Тепер у громадських місцях не можна з’являтися без маски чи респіратора. Також заборонено ходити групами понад дві особи, за винятком супроводу дітей (яким до 14 років тепер не можна перебувати в громадських місцях самим).

Від самого ранку в соціальних мережах обговорюють та жартують про нові правила. Та веселощі вийшли в офлайн – кілька інцидентів у Києві шокували користувачів. Радіо Свобода зібрала огляд найцікавішого.

Анонсуючи нові обмеження 3 квітня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав їх «єдиним способом розірвати ланцюг зараження та зберегти людські життя». Водночас він пообіцяв, що в разі зниження динаміки захворюваності карантинні заходи будуть послаблені.​

Уряд також розширив перелік людей, які підлягають самоізоляції – тепер такими є люди, старші за 60 років. Якщо літня людина не має нікого, хто може забезпечувати її ліками та продуктами, вона може виходити на закупи, але не далі ніж за 2 кілометри від дому. Самоізольовані – окрім хворих на COVID-19 – також можуть вигулювати домашніх тварин. При цьому вони повинні бути в масках без клапанів видиху. Це стосується навіть літніх людей, які не мають підозри щодо зараження.

«Всі кияни йдуть на Гідропарк, Гідропарк це наша славна мрія»

В соціальних мережах сьогодні, 6 квітня пригадують стару вірусну пісню Миколи Ковальського, в якій він оспівує красу київського гідропарку. Судячи з усього, помилуватись красою весняного Дніпра, попри заборону, сьогодні вирішило декілька дуже рішучих людей.

Зранку поліцейські перекрили Венеціанський міст у Гідропарку, через який декілька чоловіків намагалися потрапити до відкритого спортивного майданчика.

Під час суперечки з правоохоронцями громадяни заявляли про порушення своїх конституційних прав, зокрема права на свободу пересування.

Щонайменше двох людей поліція забрала до відділення після інциденту. Втім, на цьому він не завершився.

Невідомий чоловік так хотів все ж потрапити на спортивний майданчик, що вирішив переплисти до нього через Дніпро. На іншому березі на нього вже чекала поліція. При чому, в досить великому складі.

Така велика кількість правоохоронців на одного чоловіка в самій нижній білизні насмішила, а місцями обурила користувачів соціальних мереж.

17 тисяч

За порушення умови посиленого карантину можна отримати досить високий штраф – від 17 до 34 тисяч гривень штрафу. Згідно з Кримінальним кодексом, порушення правил запобігання інфекційним захворюванням, які призвели до загибелі людей чи інших тяжких наслідків, караються ув’язненням від п’яти до восьми років.

Тим часом ще 3 квітня під час свого традиційного звернення до Киян мер Віталій Кличко розповів, що на той момент кількість складених у Києві протоколів щодо порушення карантину сягало близько 500.

Штраф у 17 тисяч – ще став ще одним приводом для соціальних мереж пожартувати.

Багатьох обурив розмір штрафу, мовляв, він не рівноцінний із іншими штрафами.

Дехто ж вдався до зовсім інших, більш переконливих методів влпиву на містян, аби ті не порушували карантин.

Влада міста Дніпра наказала працівникам кладовищ вирити 600 могил для можливих жертв коронавірусу. Таким чином вони хочуть показати жителям, як важливо дотримуватися карантину. У місті вже шість випадків зараження коронавірусом, але населення поки не сприймає загрозу серйозно: не носить масок і не сидить вдома.

Як обійти карантин?

Посилений карантин також стимулював користувачів соцмереж до створення нових схем його обходу. Приміром, дехто пропонує взяти в оренду свого пса, оскільки вигул домашніх тварин дозволений.

Станом на ранок 6 квітня в Україні зафіксовано 1319 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

За даними ЦГЗ, станом на 9:00 6 квітня в Україні 1319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 38 летальних, 28 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 68 нових випадків.

  • Зображення 16x9

    Анастасія Саковська

    Народилася у 1994 році в Києві. У 2015 році закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю філософія та релігієзнавство. На Радіо Свобода – із 2015 року. Працюю з соціальними медіа, пишу про кіно

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG