1030-річчя Хрещення Русі-України
Наприкінці липня в Україні традиційно відзначають річницю Хрещення Русі-України князем Володимиром. Цього року – 1030 років відтоді, як князь Володимир охрестив киян. Окрім того, є додатковий ювілей: за певними історичними джерелами, 1040 років тому Володимир став великим Київським князем. Про ці події Радіо Свобода говорило з істориком і політологом Андрієм Плахоніним. Цьогорічні відзначення Хрещення України-Русі також були пов'язані з очікуванням від Вселенського патріарха томосу для України про автокефалію українського православ'я. До Києва прибула делегація Вселенського патріархату, яка привезла послання патріарха Варфоломія І, в якому зазначено, що кінцева ціль – «дарувати українській церкві автокефалію». А 28 липня відбулася хресна хода «За єдину помісну церкву» за участю президента України.
До вашої уваги також дві аналітичні статті політичних оглядачів: Віталія Портникова «Томос для України і розбите корито патріарха РПЦ Кирила» та Назарія Заноза «Про «Томос для України: потрійна поразка Кремля».
Патріарх РПЦ: «Російська культура» охоплює Україну
1030-ліття хрещення Русі-України святкували і в Росії – бучно, на державному рівні. Адже сусідка України, яка виникла далеко пізніше від часу хрещення мешканців давніх українських земель, сама претендує на спадщину цієї події, як і загалом на спадщину Русі. Це знову вкотре підтвердили своїми заявами очільники сучасної Російської православної церкви, які звично говорили про «єдиний народ» трьох східнослов’янських держав – України, Білорусі і Росії, – і російські керівники, що заявляли про хрещення Русі-України як про російську подію. Як російська культура впливає на Україну, в матеріалі Радіо Свобода.
Боротьба з гепатитом С?
Близько 2 мільйонів українців, за останніми оцінками МОЗ, хворіє на гепатит С. Проте понад 80% хворих навіть не здогадуються про свій діагноз. Адже це захворювання зазвичай протікає безсимптомно. Через це лікарі називають гепатит С – «лагідним вбивцею». Як себе вберегти, на що звернути увагу та які аналізи допоможуть виявити ці захворювання?
Це вам не «Гра престолів»
Росія вже засудила одного блогера за знущання з християнства тим, що він грав у церкві в гру Pokemon Go. Тепер ув’язнення загрожує російському студентові через інтернет-мем, що прирівнює Ісуса Христа до героя популярного телевізійного шоу «Гра престолів». Детальніше в публікації Радіо Свобода.
Колишній злодюжка, що заснував свій бренд
Ритмічний стукіт швейної машинки, дзвінки від замовників, переповнені яскравою тканиною полиці, доставка готових виробів, розробка нових, а у вільний час планування подорожей Європою. Такі зараз будні Олександра Горонді в його власній майстерні. Раніше, в його 18 років, вони були зовсім інакші. Хлопець ще в школі зв’язався з кримінальною компанією та отримав судимість. Після цього не бачив інших варіантів, окрім як втекти з рідного Мукачева або накласти на себе руки. Зараз він – підприємець, власник бренду Horondi, виготовляє сумки авторського дизайну. Історію Олександра Горонді читайте за лінком.
Коли я працюю, то забуваю про вік
Її в селищі Солоному на Дніпропетровщині знають майже всі, а особливо діти. Валентині Демченко – 88 років. Колись вона заснувала в селі кілька гуртків, а згодом і дитячий театр «Ключик добра», який скоро святкуватиме своє 30-річчя. Власної постійної сцени діти театру вже не мають, Будинок культури – в аварійному стані. Чому Валентина Демченко, попри труднощі, не покидає роботу над дитячим театром у невеликому селищі, що її заряджає та як самій вдається мотивувати інших – про це режисерка із 30-річним досвідом розповіла Радіо Свобода.
Нехай Ваша робота приносить лише задоволення!
Ваше Радіо Свобода Daily
Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.