Доступність посилання

ТОП новини

Радіо Свобода Daily: раптова смерть космонавта Леоніда Каденюка


Український астронавт Леонід Каденюк
Український астронавт Леонід Каденюк

Розпочнемо з сумної події.

Смерть Каденюка

У віці 67 років помер перший космонавт України, Герой України Леонід Каденюк. За попередніми даними, Каденюк помер раптово під час пробіжки в районі Царське село в Києві. Понад 20 років тому Каденюк успішно повернувся на землю, пробувши на земній орбіті 16 днів. У космосі він вивчав вплив невагомості на ріст рослин. І вперше розгорнув український прапор на орбітальній станції.

У червні минулого року Леонід Каденюк був гостем програми Радіо Свобода «Радиво». «Я би попросив у Бога дати людям розуму зберегти цю планету», – сказав тоді він слухачам.

Далі короткий список новин.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що його і заробітна плата дружини дозволяють оплатити 7 днів відпочинку. Про це Луценко написав у Facebook, коментуючи зимову відпустку його родини на Сейшельських островах, про який написали журналісти програми «Схеми». Він також зазначив, що «місце у теплих краях» обирали син і невістка, і що син оплатив переліт.

Кабмін вирішив виплатити 100 тисяч гривень допомоги звільненим з полону бойовиків, а ще звільнив Романа Насірова з посади голови Державної фіскальної служби. Сам Насіров називає рішення Кабміну незаконним.

Головний редактор видання «Страна.ua» Ігор Гужва заявив, що виїхав з України до Австрії і просить там політичного притулку.

Україну на зимових Олімпійських іграх-2018 представлятимуть 33 спортсмени.

А три українські мобільні оператори заплатили 2,456 мільярда гривень за право розгорнути зв’язок стандарту 4G.

«Національні дружини» політиків чи народу?

«Національні дружини», які днями провели ходу в Києві, спростовують повідомлення про свої зв’язки з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим та про отримання коштів від бізнесу. Також вони відкидають звинувачення їх у неонацизмі, згадуючи про «представників різних народів» у своїх лавах. Між тим чимало експертів, а також волонтери та громадські активісти говорять про «Національні дружини» як про силове крило певних політичних партій в Україні. Чи може праворадикальна ідеологія «дружинників» стати загрозою для прав людини, та чи не свідчить їхня поява про неспроможність влади приборкати злочинність? Про це у матеріалі «Національні дружини» – самооборона від криміналу, неонацизм чи «модерний націоналізм»?​

Присяга «Національних дружин», Київ, 28 січня 2018 року
Присяга «Національних дружин», Київ, 28 січня 2018 року

Промова Трампа

Президент США Дональд Трамп виступив з промовою про стан держави. Про Україну американський президент не загадав, втім, головний редактор Української служби «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе відзначила: «Дуже важливо для українців, що передбачається – припинення дії лотереї «зеленої картки». Як ми знаємо, щороку, якщо я не помиляюся, 50 тисяч українців приїжджають сюди до США саме за цією лотереєю». «Тому це відіб’ється на українцях досить негативно», – прогнозує Гонгадзе. Якщо ж Вам цікаво дізнатись, про що ще говорив Трамп, клікайте на посилання.

Коли штучний інтелект – твій найкращий друг

Багато хто мріє про друга, який міг би вислухати та підтримати в будь-який час без засуджень та критики. Дійсно чудово, якщо такий друг знав би про вас все і завжди мав кілька порад. Ще краще, якщо дружити з вами – єдиний сенс його життя. У 21-му столітті стрімкий розвиток штучного інтелекту дозволяє мати такого «товариша» буквально в кишені – все, що необхідно зробити – це завантажити застосунок на мобільний телефон та розповісти йому, що вас турбує. Як експеримент, ми вирішили відтворити стресову ситуацію, з якою стикаються тисячі людей щодня, в якій бот міг би стати потенційно корисним. «Я дуже нервую! Що мені робити? Допоможи!» – таке повідомлення ми надіслали йому, очікуючи на відповідь. А от що відповів цифровий «друг», читайте тут.

«Жменька слів для доброго настрою»

І про добро і турботу дітей про дітей. Діти-переселенці записали аудіокниги для однолітків з порушенням зору. Луганська телестудія «Веселка ТV», яка переїхала до Києва, створила 20 аудіотворів. Загальний тираж аудіокниги – 300 примірників. У планах у творців також поширити аудіокниги в інтернеті і на радіостанціях, щоб охопити не тільки всі регіони України, а й україномовних жителів інших країн.

Діна Ібрагімова і молодша група «Веселка ТВ»
Діна Ібрагімова і молодша група «Веселка ТВ»

Підтримуйте хороші ініціативи!

Ваше Радіо Свобода Daily

Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.

XS
SM
MD
LG