Доступність посилання

ТОП новини

«Силовики опиняються тут як тут»: нові обшуки в окупованому Криму


Обшук у Криму, ілюстративне фото
Обшук у Криму, ілюстративне фото

Вранці у четвер, 25 січня, підконтрольні Кремлю кримські силовики провели обшуки в будинках жителя Джанкоя Енвера Кроша і жителя села Розливи Нижньогірського району півострова Ебазера Іслямова.

За даними громадського об'єднання «Кримська солідарність», обох чоловіків доставили в місцеві райвідділи російської поліції.

Як розповів Крим.Реалії активіст Сервер Мустафаєв, обшуки у кримчан провели у зв'язку з публікаціями в соцмережах.

Про які саме соцмережі й публікації йдеться, поки невідомо
Сервер Мустафаєв

«Зі слів родичів, які перебували в будинку під час проведення оперативних заходів, силовики сказали, що нібито діють на підставі постанови, в якій зазначено, що до цих людей прийшли у зв'язку з публікаціями в соцмережах. Про які саме соцмережі й публікації йдеться, поки невідомо», – розповів Мустафаєв.

Сервер Мустафаєв
Сервер Мустафаєв

Як повідомила правозахисниця Лутфіє Зудієва, Енвера Кроша з райвідділу поліції доставили до підконтрольного Кремлю Джанкойського районного суду.

«Російські силовики оголосили операцію «Фортеця»: протягом трьох годин навіть родичі не могли пройти в канцелярію (у райвідділі поліції – ред.), щоб зареєструвати заяву від родичів. Наразі його посадили в білу «Газель» і сказали, що відвезли в суд», – розповіла Зудієва.

За її словами, відразу після того, як Кроша відвезли, російські силовики припинили операцію і зняли оточення.

Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії із зали суду, Кроша звинувачують за частиною 1 статті 20.3 КоАП Росії (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики чи символіки екстремістських організацій). У нього вилучили телефон, планшет і ноутбук.​

За словами кримського адвоката Еміля Курбедінова, Енвер Крош вже мав досвід спілкування з силовиками в грудні 2015 року та зазнав тортур.

Співробітники ФСБ почали схиляти Енвера до співпраці. Коли вони зрозуміли, що Енвер не піде з ними на співпрацю, то віддали розпорядження катувати його
Еміль Курбедінов

«Його обманом завели до відділу поліції, де були вже співробітники ФСБ, які почали схиляти Енвера до співпраці. Коли вони зрозуміли, що Енвер не піде з ними на співпрацю, то віддали розпорядження місцевим поліцаям катувати його! І ті, натягнувши мішок на голову Енверу, привели його в якісь каземати і катували! Катували довго і з пристрастю. Енвер залишився живим і розповів свою історію, в тому числі і в ЗМІ. Він до останнього дня не залишив мирну боротьбу й активно брав участь у політичному і громадському житті Криму! Він виходив з одиночним пікетом!» – написав Курбедінов на своїй сторінці у Facebook.

Енвер Крош
Енвер Крош

Захисник зазначив, що коли Крош публічно розповів про тортури, то «ніхто з російських силовиків не поворухнувся навіть», щоб покарати винних у цьому.

«А коли мова йде про нешкідливий пост у соцмережі й інтернеті, то силовики опиняються тут як тут – охоронці інтернету і великі монітори!» – зазначив Курбедінов.

Еміль Курбедінов
Еміль Курбедінов

Інформація про обшуки відсутня на сайтах російських силових структур. Крим.Реалії з'ясовують деталі події.

Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського Національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

Оригінал публікації – на сайті Крим.Реалії

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG