Доступність посилання

ТОП новини

Жителі окупованого Донбасу і День Росії: народні гуляння і порожні вулиці


Напис на стіні будівлі у Луганську
Напис на стіні будівлі у Луганську

Народні гуляння з нагоди Дня Росії не обійшли стороною окупований Донбас. На окупованій частині Донецької та Луганської областей цей день відзначили «Російською пробіжкою», «Богатирськими іграми», триколорами і флешмобами. «Донбас.Реалії» дізнавалися, чи у всіх мешканців окупованих міст однаково святковий настрій і чи є чому насправді радіти жителям окупованого Донбасу.

Народні гуляння на честь російського державного свята – Дня Росії. У цей день велику кількість триколорів на вулицях можна було побачити не тільки в російських містах, але і в окупованих Криму та на Донбасі.

Третій рік поспіль місцеві керівники використовують перевірений прийом – залучають молодь. У Луганську на головній площі міста молоді люди влаштували флешмоб.

«Показали ініціативу, щоб висловити свою громадянську позицію по відношенню до Росії таким от красивим флешмобом», – каже житель Луганська.

Молодіжний флешмоб до Дня Росії у Луганську. Скріншот з YouTube каналу AnnaNews
Молодіжний флешмоб до Дня Росії у Луганську. Скріншот з YouTube каналу AnnaNews

Крім новаторських акцій, тут ще святково бігали і мірялися силою. Назвали це «Російська пробіжка» і «Богатирські ігри».

Мешканці окупованого Луганська нічого поганого у таких народних гуляннях не бачать. «Ще одне свято», «чому б і ні?», «вийшли всі разом, щоб сказати спасибі Росії», – такі твердження журналісти програми «Донбас.Реалії» почули на вулицях Луганська.

Проте говорити «спасибі» виходило не скрізь і не у всіх. Наприклад, у місті Алчевськ гімн Росії в день святкування лунав для порожньої вулиці.

Чичеріна у Донецьку оспівує бойовиків

У Донецьку ж день Росії відсвяткували концертом співачки Юлії Чичеріної. Апофеозом свята стала презентація її нової пропагандистської пісні «Моя Спарта».

Чичеріна присвятила її батальойну бойовиків угруповання «ДНР», які воювали у Слов’янську і захопили Донецький аеропорт. Уродженка Єкатеринбурга, Чичеріна – часта гостя на окупованому Донбасі.

«Вона має паспорт Луганської народної республіки і зовсім скоро отримає паспорт Донецької народної республіки», – захищають співачку люди, які присутні на святкуванні.

«Мені здається буде добре з Росією разом», «зі щитом чи на щиті – тільки так», – так висловлювались деякі жителі Донецька у день святкування Дня Росії.

«Я ще хотіла поставити запитання Володимиру Путіну! Але, як то кажуть, не встигла!» – бідкалася ще одна мешканка Донецька.

Жителі Донецька висловлюються про святкування Дня Росії
Жителі Донецька висловлюються про святкування Дня Росії

Однак далеко не всі донеччани були раді народним гулянням.

«До чого тут Росія? У нас повинно бути своє свято, своє життя. Кожен обирає своє – кому що ближче. Головне, Росія визначилася – чиї ми? Ось проблема з Росією», – говорить житель Донецька.

Лідери угруповань розікрали кремлівські гроші, виділені на день Росії – Міноборони України

Якщо день Росії у Москві відзначили з розмахом, то на окупованому Донбасі це пройшло у рази скромніше. У головному управлінні розвідки Міноборони України заявили: лідери угруповань нібито просто розікрали гроші, виділені Кремлем на святкування.

Заява головного управління розвідки Міністерства оборони
Заява головного управління розвідки Міністерства оборони

А для того, щоб це виправдати, організували збір підписів на отримання гуманітарної допомоги. Ці самі підписи в майбутньому можуть використати на виборах, стверджує українська розвідка.

Ілюзію свята підтримують пропагандистські ЗМІ – експерти

«Найголовніше – позбулися спокою та віри в майбутнє. Роботи, як такої, немає: практично всі шахти закриті, але топляться. Заводи вирізаються, все вивозиться», – каже голова Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко.

Що змушує місцевих жителів продовжувати вірити в майбутнє українського Донбасу в складі Росії? Експерти кажуть: цю ілюзію можливого свята вміло підтримують російські та місцеві пропагандистські ЗМІ.

олова Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко
олова Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко

«Найстрашніша річ – пропаганда. Фактично вбиває людину в людині, підміняє її особистість і змушує постійно жити в шизоїдному стані, коли людина, з одного боку, розуміє, що все не так, а з іншого боку – не може собі в цьому зізнатися», – зауважує політолог Олег Саакян.

Ось і вирішують жителі окупованого Донбасу – потрібен їм День Росії чи ні, як можуть.

ПОВНИЙ ВИПУСК ПРОГРАМИ «ДОНБАС.РЕАЛІЇ»:

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG