Доступність посилання

ТОП новини

«Забороненені» про заборону: як користувачі «ВКонтакті» реагують на блокування


Головна сторінка соціальної мережі ВКонтакті
Головна сторінка соціальної мережі ВКонтакті

Юлія Сиротюк

«О! Уже немає», «ВК вмер», «А у мене законослухняний провайдер» – користувачі інтернету цими днями навперебій діляться один із одним інформацією про те, у кого вже зник доступ до заборонених мереж, а у кого – ще ні. Обговорюють це користувачі не тільки «Фейсбуку», а й самих заборонених російських інтернет-сайтів. Багато провайдерів уже заблокували сайти «ВКонтакті», «Однокласники», «Mail.ru» і «Яндекс». Радіо Свобода поцікавилося, як коментують інтернет-санкції у російській соцмережі «ВКонтакті» (ВК) – як у проукраїнських, так і в сепаратистських пабліках.

Сидять у ВК – але не проти його блокування, мовляв, європейці таким не користуються. Навіть серед тих, хто веде активне життя в російській соцмережі, чимало прихильників її заборони:

Або ж – для чого підтримувати сепаратиста, давно час закривати ВК, пишуть користувачі проукраїнських груп:

Дехто вважає, що російські сайти занадто нав’язливі:

Багато хто зараз активно шукає альтернативу забаненим російським мережам:

А адміністратори ВК часу даремно не гаять: українським користувачам надсилають листи про те, як оминути блокування. На це у юзерів також є реакція:

До «контакту» звикли, але коли вже так – краще перейти у «Фейсбук», пишуть деякі:

З приводу закриття російських мереж у Дніпрі і Харкові навіть організували акції протесту. Однак чимало користувачів ВК вважають це дивним:

Дехто ж упевнений: все одно буде так, як захоче інтернет-народ, і жодні укази президента не спрацюють:

Тим часом у сепаратистських групах, які переважно і зосереджені у соцмережі «ВКонтакті», новина про блокування – у топі обговорення. У пабліках, що підтримують угруповання «ДНР», – велика хвиля реакції на указ Петра Порошенка: від зловтішання до співчуття.

А ще юзери сепаратистських груп дивуються, що роблять українські патріоти в російських соцмережах:

Дехто радіє навіть тому, що не зустрічатиме на теренах ВК проукраїнських користувачів:

Ще в сепаратистських пабліках радять, як жителям неокупованої території оминути блокування:

Підтримувані Росією бойовики на Донбасі дуже активно використовують «ВКонтакті»: найбільша кількість користувачів їхніх пабліків збирається саме у цій мережі. Однак, попри те, що ВК – російський сайт, і був заборонений саме через це, багато українських медіа, волонтерських організацій та навіть добровольчі батальйони використовували його як одну зі своїх платформ.

У самому «ВКонтакті» раніше наголосили, що «завжди обходили політику стороною» і мають намір захищати інтереси своїх користувачів.

Президент України Петро Порошенко 15 травня підписав указ про запровадження оновлених санкцій щодо фізичних та юридичних осіб із Росії у зв’язку з агресією Росії проти України і підтримки нею сепаратизму на українських територіях. До розширеного переліку підсанкційних (нині в ньому понад 450 компаній і понад 1200 осіб) потрапили, зокрема, деякі російські інтернет-сервіси і соціальні мережі, такі, як «Яндекс», «Мейл.ру», «ВКонтакте» чи «Однокласники».

Це рішення викликало суперечливу реакцію. Зокрема, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вважає, що слід скасувати заборону, а також вжити заходів щодо захисту свободи слова й інформації в Україні. Натомість у НАТО погодилися з позицією Києва, що блокування російських інтернет-ресурсів в Україні є питанням безпеки, а не свободи слова.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG