Доступність посилання

ТОП новини

Тисячі американців, які не можуть змиритися з перемогою Трампа, протестують по всій країні


Протест у Лас-Вегасі проти обрання республіканця Дональда Трампа президентом США
Протест у Лас-Вегасі проти обрання республіканця Дональда Трампа президентом США

Від західного узбережжя Сполучених Штатів і до східного – тисячі людей вийшли на вулиці, аби показати демократію в дії.

«Дуже багато його заяв роз’єднують людей. Я гадаю, він навіть не усвідомлює, що чимало американців нині нажахані через те, що він наговорив. Були кандидати, які презентували значно більше, ніж Трамп. Бо він представляє лише ненависть», – говорить одна з учасниць протесту Ешлі.

Протести у Нью-Йорку сконцентрувалися біля вежі Трампа, де мешкає і працює бізнесмен. Хмарочос уже тиждень посилено охороняє поліція.

Десять тисяч людей вийшли на марш протесту у центрі Лос-Анджелеса.

«Це багатоетнічна країна і хтось, хто виступає проти цього, не може очолювати уряд», – переконаний учасник протесту у Лос-Анджелесі.

Мирна демонстрація переросла в сутички з поліцією в Індіанаполісі – столиці штату Індіана, губернатор якого Майк Пенс тепер новообраний віце-президент. Під вечір учасники мітингу почали жбурляти каміння у поліцейських, сімох людей затримали.

Найгарячіше, втім, було у Портленді, штат Орегон. Запеклі протести не вщухають там від середи. За словами поліції, напередодні мітинги перетворилися на справжнє повстання: протестувальники блокували вулиці та кидали пляшки у поліцейських. Сімнадцять людей затримали.

Буремний характер мітингів непокоїть частину містян.

«Це ганьба для міста! Не можна змінювати футбольні правила лише тому, що ваша команда програла», – обурюється мешканець Портленда Вілл.

Новообраний президент Дональд Трамп спершу у «Твітері» назвав протести «збуреними медіа», а протестувальників – професіоналами, а потім заявив, що йому подобається той факт, що маленькі групи мітингарів так переживають за країну. У кампанії Трампа закликають президента Барака Обаму втрутитися.

«Звісно, ми поважаємо першу поправку (до Конституції США – ред.) – вони мають право збиратися і висловлювати свою думку. Я просто знаю, що якби Трамп, як усі очікували, програв, тут би зібралися його прихильники. І всі б закликали їх прийняти поразку для мирного переходу влади. Тож я сподіваюсь, що президент Обама і держсекретар Клінтон звернуться прямо до своїх прихильників і скажуть їм: будь ласка, дозвольте механізмам демократії працювати належним чином. І підтримайте чоловіка, який уже заявив, що буде президентом для всіх людей», – зазначає менеджер кампанії Дональда Трампа Келіенн Конвей.

Втім, багато американців не забули образи кандидата Трампа на адресу меншин. Автор хіп-хоп мюзикла про американську революцію «Гамільтон», лауреат Пулітцера, пуерторіканець за походженням Лін-Мануель Міранда каже: результати виборів не змінили американські цінності. І за це треба боротися.

«Я прокинувся після виборів з неймовірним відчуттям ясності. Ми, всі ті, кого принижували в ході цієї кампанії – це наша країна також. Ми будемо продовжувати боротись», – наголошує актор і музикант Лін-Мануель Міранда.

«Це час, коли меншини активізуються і зрозуміють, що їхня сила у чисельності. Жінки, темношкірі, латиноамериканці – кожна з цих груп стане більш згуртованою», – додає музикант Фарел Вільямс.

Американські зірки називають протести важливими і розуміють мітингувальників. Головне, кажуть, – аби все було мирно.

«Знаючи, що я вільна, і ці люди також, я вважаю, що вони мають право показувати своє розчарування. Ця країна хоче бути об’єднаною, і вони якраз і виступають проти тактик, які роз’єднують нас», – каже акторка і співачка Жанель Моне.

Втім, поліція Вашингтона вже готується до більших протестів – тут очікують, що в день інавгурації, 20 січня, на вулиці вийдуть щонайменше 30 тисяч людей. Кампанія проти новообраного президента у соціальних мережах лише набирає обертів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG