Сьогодні в окупованому Луганську прихильники та активісти угруповання «ЛНР» провели мітинг проти можливої міжнародної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Сепаратисти назвали ймовірне введення місії «інтервенцією».
«Нам не потрібні тут іноземні озброєні військові. Для нас неприйнятні ідеали українських націоналістів. Ми не вважаємо Бандеру героєм. Озброєна місія потрібна в першу чергу Києву. Військовому вторгненню під виглядом поліцейської місії не бувати!»
Із такими гаслами сьогодні вранці зібрались в непідконтрольному українській владі Луганську прихильники угруповання «ЛНР». Люди вийшли на площу з плакатами проти міжнародної поліцейської місії ОБСЄ. За добу до мітингу людей закликав вийти на вулиці так званий голова «ЛНР» Ігор Плотницький.
«Із певністю можна заявити тільки одне: наш народ, що пережив війну, більш ніколи не допустить на луганську землю іноземців зі зброєю. Ні за яких умов. Будь-яка спроба ввести в нашу «республіку» озброєну місію буде прирівнюватися до інтервенції. Раніше ми вже демонстрували, що готові ефективно і без зброї протидіяти такій місії», – заявив Плотницький, як його цитує сайт сепаратистів «ЛІЦ».
Хоча заяв з українського боку про введення місії останнім часом не лунало, люди в Луганську все одно вийшли на акцію протесту.
Такі акції ніяк не можна вважати якимсь волевиявленням, бо на мітинги виводять бюджетників, роздають їм плакати і кажуть, що саме скандувати. Так вважає експерт з інформаційної безпеки групи «Інформаційний спротив» В’ячеслав Гусаров.
Мітинг проти ОБСЄ, на думку Гусарова, провели за вказівкою Кремля.
«Ще у 2014 році Путін пропонував ввести туди свою «миротворчу місію». Він вийшов із заявою, що готовий бути посередником у зонах, із його слів, «громадянської війни в Україні». Йому тоді відмовили. Вочевидь Путін, Москва та Кремль переслідують ту саму ідею на прикладі того, як це сталося у Грузії та відбувається зараз у Нагірному Карабасі», – каже Гусаров.
На думку експерта, проведення таких мітингів – це лише спроби Кремля відстояти свої збройні місії на Донбасі.
Місія ОБСЄ пообіцяла згодом прокоментувати ситуацію в Луганську. На момент ппідготовки сюжету до ефіру коментаря з боку ОБСЄ отримано не було.