Доступність посилання

ТОП новини

Повірити в цю «бондіану» може лише хвора уява – Фейгін про справу Сущенка


Затримання співробітниками ФСБ Романа Сущенка. 3 жовтня 2016 року
Затримання співробітниками ФСБ Романа Сущенка. 3 жовтня 2016 року

Українського журналіста Романа Сущенка звинуватили у Росії в шпигунстві. Про відповідне рішення російського слідства Радіо Свобода повідомив адвокат українця Марк Фейгін. Водночас, юрист не зміг розповісти деталей злочину, який інкримінують його клієнту. Причина в тому, що у справі, за твердженням представників ФСБ, є відомості, які містять державну таємницю. Відтак, весь процес триватиме у закритому режимі. Адвокат наголосив, що його клієнт не визнає своєї провини.

​Звинувачення Роману Сущенку висунули в слідчому управлінні ФСБ, яке розташоване на території СІЗО Лефортово, що в Москві. З тих відомостей, які зміг озвучити адвокат, йдеться про три епізоди за статтею 276 Кримінального кодексу Росії, тобто шпигунство. Журналіст у свою чергу відмовився надавати будь-які свідчення, оскільки не мав змоги проконсультуватись з адвокатом у попередні дні, розповів Фейгін.

Повірити в цю «бондіану» може лише хвора уява. Очевидно, Роман їм для чогось потрібен
Марк Фейгін

«Якби було про що розповідати, то, звісно, шкода було б не сказати. Але те, що йому інкримінується, це настільки банально. Повірити в цю «бондіану» може лише хвора уява. Очевидно, Роман їм для чогось потрібен. Однозначної відповіді для чого – немає. Можливо, це така далека операція для обміну, можливо ще для якихось пропагандистських чи політичних цілей», – зазначив Марк Фейгін.


Раніше у ФСБ заявляли, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України і прибув до Росії, щоб збирати секретні дані про діяльність тамтешніх військових та Національної гвардії. Сущенко, натомість, заперечує свою причетність до інкримінованих йому злочинів.

Ситуація страшна за ступенем свого абсурду – представник «Укрінформу»

Абсурдом історію про «шпигуна-журналіста» називає і заступниця генерального директора інформаційного агентства «Укрінформ» Марина Сингаївська. Саме там вже впродовж багатьох років працював Сущенко. А з 2010 року і взагалі був власним кореспондентом медіа у Франції. Сингаївська наголошує, що ФСБ досі не оприлюднила доказів, що вказували б на провину журналіста.

«Ситуація страшна за ступенем свого абсурду. Тому що він ніякий не шпигун. Він потрапив під руку тому що кореспондент, тому що працює в Парижі. Він узяв відпустку і поїхав в особистій справі до родичів. У нього там родичі, які для нього дуже близькі», – пояснила Сингаївська.


Президент України Петро Порошенко в п’ятницю повідомив, що українським дипломатам вдалось домогтися від російської сторони зустрічі з арештованим. Відвідати Сущенка представники консульства зможуть наступного тижня. До цього, починаючи з 2 жовтня, дозволу на зустріч отримати не вдавалось. Коментуючи затримання журналіста, очільник МЗС Павло Клімкін наголосив на необхідності міжнародного тиску на Росію.

«Сьогодні Росія сподівається сфабрикувати звинувачення стосовно нього. І тому нам дійсно потрібна подальша скоординована позиція в сенсі тиску міжнародного співтовариства, міжнародних медіа і міжнародних неурядових організацій для дійсного покращення ситуації», – заявив міністр закордонних справ.

Росіяни бояться йти в Лефортово – журналіст

А поки дипломати лише планують відвідати Сущенка, допомога українцю вже надходить. Першу передачку журналіст отримав у п’ятницю від колеги, спеціального кореспондента інформагентства УНІАН у Москві Романа Цимбалюка. Він розповів Радіо Свобода, що в пакунках для Сущенка були речі першої необхідності, продукти та одяг. Цього разу український журналіст виступив своєрідним кур’єром, та надалі збором допомоги для Сущенка займатиметься російський громадський активіст Марк Гальперін.

​«Передачу зібрали, це ж не я купував, а знайомі, але вони – росіяни – і не хочуть іти в Лефортово, щоб не засвітитися у сприянні українському в лапках шпигуну. І ця передача вже два чи три дні каталась по Москві. І плюс я Романа особисто знаю, і керівництво «Укрінформу» знаю. І подумав, що нічого поганого в цьому немає», – каже Цимбалюк.

Романа Сущенка затримали в Москві 30 вересня. А вже 1 жовтня Лефортовський суд заарештував журналіста на два місяці.

  • Зображення 16x9

    Левко Стек

    Працюю на Радіо Свобода з 2013 року. Потрапив в редакцію за тиждень по початку Євромайдану. Саме висвітленням подій Революції гідності займався до весни 2014 року. Згодом окупація Криму та протистояння на Донбасі. З початку літа 2014 року займаюсь висвітленням війни на Донбасі. Був мобілізований до Збройних сил України у серпні 2022 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG