Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі та області триває боротьба з наслідками снігопаду


Під час звільнення села зі снігового полону, військова техніка застрягла у кількаметрових заметах

На Одещині продовжують ліквідовувати наслідки потужного снігопаду. Рух транспорту поступово відновлюється, близько тисячі людей були врятовані зі снігового полону. Без енергопостачання залишається тільки один населений пункт. Суттєвих опадів у регіоні синоптики вже не прогнозують, проте вони попереджають про ожеледицю. Натомість, незважаючи на кілька десятків одиниць снігоприбиральної техніки на вулицях, одесити мобілізувалися і самотужки допомагають автівкам, що застрягли, та розчищають двори.


До розчищення снігових заметів на Одещині продовжують залучати важку інженерну та військову техніку. Проте навіть такі машини не завжди можуть впоратися зі своєю роботою. Наприклад, у середу у Комінтернівському районі в кількаметровій кучугурі застрягли багатотонний бульдозер та вантажна машина.

Голова Комінтернівської райдержадміністрації Дмитро Наталуха розповів Радіо Свобода, що це сталося під час робіт із відновлення проїзду до села Старі Шомполи, де вже три дні не було електроенергії.

«Стала техніка, яка за своєю суттю не має ставати ніде. Це військова техніка, яка є шляхопрокладальною. Навіть їй не вдалося там прокласти шлях, тому що замети були під 4 метри», – говорить Дмитро Наталуха.


Врешті-решт техніку вдалося витягнути завдяки спільним діям військових і Державної служби з надзвичайних ситуацій. Всю ніч тривала робота з розчищення дороги. За словами голови районної держадміністрації, критичну ситуацію вже вирішено: доступ до села розблокований, постачання електрики відновили. Наразі загальну ситуацію в районі Дмитро Наталуха оцінює як контрольовану.

В обласному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій повідомляють, що наслідки стихії досі ліквідовують 38 одиниць техніки і 114 рятувальників. Без електрики залишився один населений пункт, де вже працює ремонтна бригада. На території Одеської області функціонує 53 пункти обігріву.

«Усього за час негоди мали місце 118 залучень для надання допомоги щодо вилучення зі снігових заметів транспортних засобів, витягнуто із заметів 478 автомобілів, врятовано 969 людей, із яких 38 діти», – розповів речник обласної ДСНС Сергій Решетняк.

Міська влада також щодня звітує про роботу понад двох тисяч комунальників та десятків одиниць техніки з прибирання снігу, бурульок та розчищення доріг. Перший заступник міського голови Анатолій Орловський повідомив, що на вулицях Одеси працюють 40 снігоприбиральних машин комунального підприємства «Міські дороги». За інформацією Одеської міськради, більшу частину робіт проводять вночі, коли на дорогах менше машин.

Автомайданівці та водії джипів допомагають тим, хто застряг на дорогах

Вже маючи досвід боротьби зі стихією, одесити і цього разу не залишилися байдужими. Була створена інтерактивна онлайн-карта, яка відображає ситуацію на дорогах Одеси та області. Мешканці міста власними силами розчищають свої та сусідні двори, констатуючи відсутність двірників. Автомайданівці та водії джипів допомагають тим, хто застряг на дорогах.

Майстер спорту з автоспорту Роман Горбаченко, який є координатором клубу «4х4», разом з іншими власниками позашляховиків за таких погодних умов вже не перший рік допомагає тим, хто застряг. За його словами, цього разу найчастіше до них зверталися з проханнями витягти карети швидкої допомоги. Згодом декілька їхніх екіпажів прикріпили до медиків. Свою роботу водії постійно координували з рятувальниками. Таким чином, наприклад, спільними зусиллями, незважаючи на повністю засніжену дорогу до Одеської обласної лікарні з Комінтернова вдалося доставити маленьку дівчинку, яка проковтнула батарейку. Водії джипів самотужки проривалися через буревій, рятувальники підказали як краще їхати, а по дорозі їм навіть допоміг звичайний тракторист, прочистивши частину дороги.

«У нас при бездоріжжі не прийнято кидати у біді. Тому що це умови, які спричиняють небезпеку для життя та здоров’я людей. Воно так і працює: катаєшся – дістаєш. Потім вже ми почали діяти більш скоординовано», – пояснює Роман Горбаченко.

Цьогоріч про активний циклон метеорологи попереджали завчасно. На думку одеситів, це мало б допомогти комунальним службам та «надзвичайникам» швидко зреагувати на наслідки завірюхи. Проте робота з очищення доріг, пішохідних зон та відновлення руху на дорогах досі триває.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG