Брюссель – Подальші «візові справи» для України виглядають доволі яскраво. На це вказують як офіційні заяви після нинішнього засідання Ради Асоціації в Брюсселі, так і неофіційні європейські дипломатичні джерела, що варті довіри. Голова українського уряду Арсеній Яценюк також завірив європейців у вигідності для них ЗВТ із Україною та закликав заблокувати новий європейський газовий проект російського «Газпрому».
За тиждень до оприлюднення звіту Єврокомісії щодо того, наскільки готова Україна до скасування віз, у Брюсселі налаштовані позитивно. Єврокомісар з питань сусідства Йоганнес Ган поки що хоч і не хоче робити остаточних прогнозів, однак заявляє: «Доволі впевнений у тому, що ми матимемо досить позитивний звіт в середині грудня, але фінальне рішення я не можу і не хочу прогнозувати».
Голова європейської дипломатії Федеріка Моґеріні, торкнувшись візової тематики, зазначила, що прогрес є, і його в Брюсселі вітають, але й закликають йти далі шляхом приготувань, завершивши ті рекомендації, що ще не виконані.
Натомість прем’єр-міністр Арсеній Яценюк каже, що – як на думку Києва – український уряд для скасування віз виконав усе.
Україна виконала все, що взяла на себе для того, щоби був запроваджений безвізовий режим. Ми сподіваємся на позитивне рішення наших європейських партнерівАрсеній Яценюк
«Ми очікуємо фінального, наголошую, фінального звіту, який буде опублікований 15-го числа. Україна виконала все, що взяла на себе для того, щоби був запроваджений безвізовий режим. Ми сподіваємся на позитивне рішення наших європейських партнерів», – заявив прем’єр-міністр після засідання Ради асоціації Україна-ЄС, де підбивали підсумки двостороннього співробітництва в рамках Угоди про асоціацію.
Власне, за нинішньою інформацією від високопосадовця в європейських дипломатичних колах, звіт щодо візової лібералізації для України буде позитивним та відкриє можливість скасування цих обмежень вже протягом наступного року.
Плани «Газпрому» слід заблокувати – Яценюк
Втім, не лише задля віз, а й загалом для покращення життя українців, перед Києвом ще залишається багато роботи. На короткострокову перспективу голова європейської дипломатії визначає продовження руху українців до таких цілей, як конституційна реформа, боротьба з корупцією, реорганізація системи правосуддя, виборів, секторів безпеки, енергетики, децентралізація та покращення бізнес-клімату.
Він не лише позбавляє Україну, Словаччину й Польщу мільярдів доларів доходів, а й позбавляє ЄС реальної конкуренції на енергоринку та збільшує монополію «ГазпромуАрсеній Яценюк
Закликавши не послаблювати санкційного тиску на Москву, доки не будуть виконані умови «Мінська». Арсеній Яценюк у Раді Євросоюзу також наголосив, що проект «Північний потік-2» має бути ретельно проаналізований та заблокований, бо він не вигідний не лише Україні, а й Європейському союзові. «Він не лише позбавляє Україну, Словаччину й Польщу мільярдів доларів доходів, а й позбавляє ЄС реальної конкуренції на енергоринку та збільшує монополію «Газпрому», – зазначив голова українського уряду.
Втім, ЄС у цей період важких викликів – на боці України, запевняє верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Моґеріні.
Всі дії, пов’язані з невизнанням анексії Криму й Севастополя, мають далі тривати. Тим часом, для мирного, політичного владнання конфлікту на сході України всі сторони мають виконати Мінські угодиФедеріка Моґеріні
«Ми нагадали, що всі дії, пов’язані з невизнанням анексії Криму й Севастополя, мають далі тривати. Тим часом, для мирного, політичного владнання конфлікту на сході України всі сторони мають виконати Мінські угоди», – зауважила голова європейського дипломатичного корпусу.
Сьомого грудня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк в рамках візиту до Брюсселя, головував на другому засіданні Ради асоціації разом із верховним представником Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки, віце-президентом Єврокомісії Федерікою Моґеріні.