Доступність посилання

ТОП новини

У Росії їжу вже нищать, як наказав Путін


Знищення імпортних продуктів у Бєлгородській області. 6 серпня 2015 року
Знищення імпортних продуктів у Бєлгородській області. 6 серпня 2015 року

Знищення продуктів, що підпадають під санкції, викликало невдоволення росіян

Знищувати санкційну їжу в Росії почали від 6 серпня, згідно з указом президента Володимира Путіна. Голова Міністерства сільського господарства Олександр Ткачов заявив, що знищення заборонених до ввезення в Росію продуктів сприяє зниженню корупції. Тим часом, петицію з вимогою скасувати указ, а продукти віддати малозабезпеченим громадянам підписали близько 300 тисяч осіб. Чи призведе це до бажаного результату?

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Новини про знищення санкційних продуктів нагадують більше звіт з поля бою. Головні вороги – персики, помідори, сир, яблука. В Оренбурзі бульдозер розчавив на звалищі 20 тонн санкційного сиру, в Новосибірську ліквідували 650 кілограмів польських яблук, у Смоленську відправили під прес 65 тонн нектаринів, персиків і томатів, а на російсько-білоруському кордоні водій фури не побажав віддавати помідори на вірну загибель і разом з ними втік назад в Білорусь.

У Росії знищують продукти із Заходу, які потрапили під ембарго (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00


Закон викликав потужний громадський резонанс, підтвердженням цього став збір підписів під петицією-зверненням до Володимира Путіна з проханням скасувати закон. Про те, що обурило людей, Радіо Свобода розповіла одна з авторів ініціативи, активістка Ольга Савельєва.

Все це придумав новий міністр сільського господарства Ткачов для якогось додаткового збагачення
Ольга Савельєва

«Для багатьох очевидно, що навряд чи продукти будуть знищуватися, адже ми знаємо, як це все працює. Знаємо, що вони десь на митних терміналах, куди навряд чи звичайні жителі зможуть підійти подивитися, як конкретно це знищується. І навіщо це знищувати – якісь свіжі сири, овочі? Люди, які підписують петицію, так і пишуть, що все це придумав новий міністр сільського господарства Ткачов для якогось додаткового збагачення. До нього у росіян довіри мало», – стверджує активістка.


Боротьба телевізора з холодильником

Тим часом, глава Мінсільгоспу Олександр Ткачов рапортує, що процес імпортозаміщення проходить успішно, і різкого подорожчання продуктів в уряді не очікують.

Голова партії «Громадянська ініціатива» Андрій Нечаєв не схильний звинувачувати в дивному законі тільки Ткачова. У цього рішення, на думку економіста, є лобісти з влади. Що ж стосується надії на скасування закону, то вона слабка, говорить Нечаєв.

За формальними актами, ці продукти будуть знищені, а реально ми їх побачимо на ринку, тільки в інтересах зовсім інших людей
Андрій Нечаєв

«Мені здається, що найближчим часом це рішення навряд чи буде переглянуте. Питання в тому, наскільки воно буде реально виконуватися, або це закінчитися додатковим злодійством. За формальними актами, ці продукти будуть знищені, а реально ми їх побачимо на ринку, тільки в інтересах зовсім інших людей, а не тих, хто їх відправив, і не тих, хто їх возив», – припускає Нечаєв.

Голова комітету Держдуми з економічної політики Анатолій Аксаков підтримав інтернет-петицію за скасування указу про знищення санкціонованих продуктів і передачу їх нужденним. При цьому, депутат зазначив, що масштаб цих поставок не дуже великий, і на практиці відчутного результату не буде.

XS
SM
MD
LG