Доступність посилання

ТОП новини

Злочинну окупацію Криму має розглянути Міжнародний суд – євродепутат


Політична карикатура. Автор: Олексій Кустовський
Політична карикатура. Автор: Олексій Кустовський

«Прийде день і Крим повернуть, але Україні вже сьогодні треба перетворюватися на процвітаючу країну Європи»

Брюссель – Путінська Росія трансформує Крим на потужну військову базу, тож ЄС і НАТО не повинні залишатися осторонь. Такий заклик містить спеціальна резолюція Європарламенту щодо стратегічного й військового стану в басейні Чорного моря, що склався внаслідок незаконної окупації Криму Росією. Чи підтримають її у Європарламенті, стане відомо у четвер опівдні після голосування у Страсбурзі.

ЗАВАНТАЖИТИ

Незаконна анексія Криму Росією була здійснена з чіткою метою: перетворення півострова на військову базу, щоб мати переваги й контроль над Чорноморським регіоном, вважає євродепутат від Латвії, колишній міністр закордонних справ Сандра Калнієте. Та чи виграє від цього путінська Росія?

Сандра Калнієте, 12 березня 2014 року
Сандра Калнієте, 12 березня 2014 року

«Міжнародна спільнота ніколи не визнає силового перекроювання європейських кордонів, яке здійснює Росія, – каже вона. – Це ставить Путіна й Росію у дуже складне становище. Вони матимуть військові бази, але у них більше не буде колишнього стратегічного партнерства з ЄС».

Щодо недопущення розгортання кремлівської стратегії мілітаризації Криму внаслідок його незаконної анексії Росією, у четвер у Європарламенті мають ухвалити спеціальний звіт. Доповідачем і автором цього документа є євродепутат-соціаліст від Румунії Івон Мірча Пашку, який зібрав докази нарощування у Криму військового потенціалу Росії.

Росія хоче коридору до Придністров’я – Пашку

З часу незаконної анексії Крим став військовою стартовою платформою, націленою на навколишні та віддалені території. Невелика російська база у Севастополі перетворилася на важливу ударну силу, обладнану далекобійними системами ведення бою
Івон Мірча Пашку

«З часу незаконної анексії Крим став військовою стартовою платформою, націленою на навколишні та віддалені території, – застерігає євродепутат. – Невелика російська база у Севастополі перетворилася на важливу ударну силу, обладнану далекобійними системами ведення бою. До того ж, триває агресивна програма модернізації російського Чорноморського флоту».

Мірча Пашку закликає ЄС не залишати поза увагою агресію Росії, яка «має на меті прокладення коридору до Придністров’я. Нещодавна атака Маріуполя і дестабілізація Одеси є цьому очевидними доказами», – каже він.

Литовський євродепутат Ґабріелюс Ландсберґіс зі свого боку закликає європейські держави допомогти країнам, яким прямо загрожує російська агресія, а ЄС і НАТО – зміцнювати потенціал військового стримування у регіоні.

Питання окупації та анексії Криму не можна забувати. Законний шлях його вирішення також лежить через позов до Міжнародного суду
Ґабріелюс Ландсберґіс

«Питання окупації та анексії Криму не можна забувати. Законний шлях його вирішення також лежить через позов до Міжнародного суду, – вважає Ландсберґіс. – Важливо, щоб винні у порушеннях міжнародного права і засадничих свобод чітко усвідомили: злочин не залишиться без покарання».

«Путінська Росія розвалиться, як колись Радянський Союз»

Балтійські країни теж свого часу були окуповані Радянським Союзом, але прийшов час і вони повернули свою незалежність. Сандра Калнієте, яка була одним з лідерів визвольного рузу в Латвії, нині каже, що якби 30 років тому хтось сказав, що балтійські країни знову будуть незалежними, йому б ніхто не повірив.

«Тому, я переконана, що окуповані силою території назавжди не залишаться під владою окупанта. Так буде і з Кримом», – каже євродепутат.

Рішучість Заходу і поганий стан радянської економіки призвели до розвалу Радянського Союзу. Те ж саме буде і у випадку з Росією Путіна
Ганс ван Бален

«Коли це трапиться, ніхто не може сказати, але я твердо переконана: прийде день і Крим повернеться до України», – запевняє Калнієте.

А на сьогодні найважливіше, щоб сама Україна перетворила себе на процвітаючу європейську державу, підсумовує європарламентар.

Так само налаштований і нідерландський євродепутат-ліберал Ганс ван Бален, який каже, що слід набратися терпіння, бо «швидкого рішення немає. Ми повинні бути готові переносити наслідки агресії Росії ще довгі роки. Путін, однак, не переможе. Його ахіллесова п’ята – це структурна слабкість російської економіки. Рішучість Заходу і поганий стан радянської економіки призвели до розвалу Радянського Союзу. Те ж саме буде і у випадку з Росією Путіна».

Політична карикатура. Автор: Олексій Кустовський
Політична карикатура. Автор: Олексій Кустовський

XS
SM
MD
LG