Доступність посилання

ТОП новини

Постраждалий під час віялових відімкнень 10-річний черкащанин потребує ще кількох операцій


Українці звідусіль допомагають 10-річному черкащанинові одужати після опіків свічкою
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Українці звідусіль допомагають 10-річному черкащанинові одужати після опіків свічкою

Мама хлопчика каже, що син більше переживає за війну, аніж за себе. Тож навіть у лікарні слухає новини, а тоді переповідає їх батькам

15 січня минув рівно місяць, як 10-річний черкащанин Кирило Гетьман лежить у лікарні з опіками 42 відсотків тіла. Хлопчик обпікся свічкою під час непланових відімкнень світла у грудні минулого року. Тоді в оселях черкащан без графіків вимикали електроенергію двічі-тричі на день. Кирилові вже пересадили близько 25 відсотків шкіри. Завершити лікування фахівці обіцяють за місяць. А мама хлопчика дякує небайдужим людям, які звідусіль надсилали кошти на лікування її сина.

15 грудня світло в будинку, де проживає родина Гетьманів, вимкнули рівно о 17-й годині. Світлана Гетьман якраз поверталася додому з роботи, зателефонувала 10-річному сину Кирилу, щоб попередити, що піде в магазин купити свічок. Бо з попереднього аварійного вимкнення залишився маленький недопалок. За 12 хвилин жінка була вдома, але тоді вже сусіди викликали швидку допомогу.

«Він знайшов недопалок, у темноті знайшов два сірники, які в нас удома залишилися. До цього сірники він у руках не тримав. Я не дивуюся, що так сталося. Але я не можу зрозуміти, чому так швидко він згорів, став живим факелом. Потім уже з’ясувалося, що перший сусід, який забіг, неправильно гасив полум’я. А вже інший потім загасив вогонь», – говорить Світлана Гетьман.

У хлопчика обгоріло 42 відсотки шкіри. За місяць перебування в опіковому відділенні, Кирилові зробили вісім операцій. Попереду ще, як мінімум, дві. Залишилося закрити шкірою п’ятнадцять відсотків обпеченого тіла на спині.

Батьки по черзі сидять із сином. Удень Кирило на ноутбуці дивиться серіали та розважальні програми, слухає музику та новини. Останні переповідає рідним. Мама каже, що Кирило більше переживає за війну на сході України, аніж за себе. Над його ліжком майорить державний прапор, а на ялинці, яку батьки встановили на підвіконні лікарняної палати, висять синьо-жовті прикраси.

«Узагалі-то він комунікабельний хлопчик, а тут йому просто катастрофічно не вистачає спілкування. Ми йому набридли, йому немає про що вже з нами говорити. Закінчилися канікули, тепер хоч однокласники приходитимуть – щодня по кілька дітей, то цікавіше буде. Важко йому, він взагалі непосида. Він хоче встати, хоче додому, але ж не може. Руками рухати теж не може. Мама годує через силу, він відбитися не може. А так усе йде по плану. Як сказав лікар, лікуємо не тим, що є, а тим, що треба», – продовжує Світлана.

Зібрати гроші на лікування Кирилові допомогли люди звідусіль

Щодня на лікування Кирила необхідно п’ять-шість тисяч гривень. Грошей родини вистачило на перші два з половиною дні. Решту коштів надсилають люди не лише з України, а й з усього світу.

«І з Канади пенсіонери допомагали, і з Нью-Йорку хлопчик гроші надсилав та жінка, сама українка, видавець журналу, через свою подругу передала кошти. З Австралії допомагали, з Німеччини. А Україна вся допомагала, особливо західна. Я навіть не зрозуміла, звідки вони дізналися. Із Черкас люди приходять, приносять, зокрема пенсіонери. Я їм кажу, що Вам же треба за квартиру платити. А вони відповідають, що наступного місяця», – розповідає мама Кирила.

Хоча, каже жінка, були й охочі нажитися на горі. На початку лікування, невдовзі після оприлюднення карткових рахунків, уночі невідомі намагалися зняти гроші. Устигли лише 250 гривень, бо Світлана встигла заблокувати рахунок.

Завдяки допомозі людей, Кирила лікують на найвищому рівні, говорить завідувач опікового відділення Першої міської лікарні Володимир Цапенко.

«Поки що перебіг хвороби тяжкий, але в межах того, що повинно бути у цій ситуації. Це тільки завдяки тому, що люди допомогли і у мами є гроші на медикаменти. Тому ми лікуємо не так, як виходить, а так, як треба. Приїздіть через місяць і ви побачите здорового Кирила», – оптимістично каже лікар.

В «Обленерго» кажуть, що ситуація з відімкненнями стабілізувалася

За два дні після інциденту з Кирилом Гетьманом обурені черкащани, зокрема й відсутністю графіків вимкнення електроенергії, вийшли протестувати під ПАТ «Черкасиобленерго». Через день підприємство оприлюднило побудинкові графіки, а згодом на прес-конференції керівництво установи пообіцяло допомогти хлопчику.

«Ми знаємо про цей випадок і вже вирішили разом із профспілкою, із колективом зібрати кошти. Але причиною цього випадку не було відімкнення. Причиною був доступ дитини до сірників», – зауважив тоді виконувач обов’язків голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Ігор Карпенко.

Утім, минув місяць, а Світлана Гетьман каже, що жодної допомоги від них не отримувала.

У прес-службі ПАТ «Черкасиобленерго» Радіо Свобода підтвердили, що гроші дійсно ще не передавали родині Гетьманів: «Пообіцяли – зроблять. Ніхто не казав, що ми не збираємо. Але є відповідна процедура перерахування коштів».

Водночас у прес-службі установи повідомили, що мають і графіки, і попередження про можливі відімкнення. Але на сьогодні немає команд щодо їх застосування. А через те, що в країну знову надходить паливо, в ПАТ «Черкасибленерго» сподіваються, що віялових відімкнень більше не буде.

Наступного тижня на Кирила знову чекає складна операція із пересадки шкіри. Однак хлопчик налаштований оптимістично. У вересні свій одинадцятий день народження він збирається святкувати здоровим та активним. А ще планує перейти у п’ятий клас: хоч і дистанційно вдома, але все одно буде вчитися далі.

  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG