Доступність посилання

ТОП новини

Янукович «приготував» полякам «борщ за власним рецептом»


Зустріч Віктора Януковича і Броніслава Коморовського у 2012 році
Зустріч Віктора Януковича і Броніслава Коморовського у 2012 році
Варшава – Завершився дводенний візит Віктора Януковича до Польщі. У четвер у курортному містечку Вісла, що на півдні країни, він зустрівся з президентами Польщі та Словаччини – Броніславом Коморовським та Іваном Ґашпаровичем. Польський і словацький президенти переконували українського здійснити в Україні низку рішучих реформ. Інакше, застерігали вони, розмови про асоціацію України з Євросоюзом будуть заморожені.

Президенти України, Польщі та Словаччини зустрілися з представниками ЗМІ просто неба. На тлі мальовничих Карпат під супровід церковних дзвонів, що долинали з місцевого храму. Віктор Янукович обіцяв прислухатися до порад Броніслава Коморовського та Івана Ґашпаровича.

Звертаючись до присутніх у Віслі журналістів, Коморовський кілька разів наголосив на тому, що зустріч президентів відбувається в надзвичайно важливий для України час. Він нагадав, що наступного тижня в Брюсселі відбуватиметься саміт Україна-ЄС, присвячений питанням євроінтеграції України.

Що Київ обіцяє Варшаві та Братиславі?

Тож саме тепер, вважає польський президент, вирішується доля багатьох зусиль, вкладених Києвом у підготовку Угоди про асоціацію з Євросоюзом. За словами Коморовського, він почув від Януковича позитивний сигнал про те, що український президент до Брюсселя подасться не з порожніми руками. Як розповів Коморовський, Янукович повезе на саміт перелік дотеперішніх реформ в Україні, на які очікує ЄС, а також плани подальших системних змін у державі.

«Крім цього, я хотів би розповісти про моє особисте переконанння та мій оптимізм щодо виконання цілої низки жестів та рішень, які пан Президент Янукович обіцяв прийняти у справі, важливій з точки зору відбудови позитивного образу України в країнах Євросоюзу і пов’язаних з двома прізвищами: пані Юлії Тимошенко і пана Луценка, колишнього міністра внутрішніх справ», – зазначив керівник Польщі.

Президент Словаччини Іван Ґашпарович говорив, що стосунки трьох сусідніх держав непогані. Проте, наголосив він, сусіди України хочуть виразно почути, в яких саме політичних та економічних сферах Київ планує здійснити реформи.

«Ми дуже зацікавлені в тому, щоб угода про асоціацію була підписана, бо в нас є побоювання, що якби до цього не дійшло, то розмови про неї будуть заморожені на тривалий період», – застеріг Ґашпарович.

За його словами, він та Коморовський обіцяли допомогти Україні, за умови, що вона виконає ті вимоги, які їй висуває ЄС. Як сказав президент Словаччини, Янукович запевнив, що він найближчим часом ухвалюватиме рішення у такій важливій справі, як реформа системи українського правосуддя. Наразі ж, за висловом Ґашпаровича, українське правосуддя є вибірковим.

Янукович каже, що вестиме Україну в Європу попри всі складнощі

У свою чергу Віктор Янукович твердить, що три сусідні держави об’єднує не тільки карпатський регіон, а й спільне бачення шляхів євроінтеграції України. Зокрема таке: «Підходи щодо поглядів інтеграції України в Європейський Союз, реформ, які необхідно сьогодні продовжити, і той план, який запропонований нами, Європейською комісією, до листопада 2013 року виконати конкретно і безумовно. Ми вважаємо, що це, перш за все, піде на користь Україні. Це ті реформи, які наближають нас до юридично-правових демократичних стандартів, і економічних, і технічних».

«Я також хотів би підкреслити, що розуміння з двох сторін – з України, з Європи – того, що незважаючи на ті складнощі, які є на шляху європейської ітнергації, Україна була, є і залишається прихильником цього руху, і ми будемо йти по цьому шляху», – запевнив Віктор Янукович.

Згадуючи у’язнених Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, Віктор Янукович твердив, що їхні справи потрібно вирішувати в юридичній площині. Він також згадав про відносини України з Митним союзом. За словами українського Президента, Київ повинен рахуватися з цим об’єднанням, адже товарообіг України з ним складає 65 мільярдів доларів.

«Україна шукатиме модель співпраці з Митним союзом у рамках міжнародних зобов’язань, Світової організації торгівлі, не порушуючи при цьому наші міжнародні зобов’язання», – сказав Янукович.

Заяви українського Президента звучать несмачно?

Міхал Кацевич, один із провідних польських публіцистів, результати зустрічі Януковича з польським та словацьким президентами коментує без ентузіазму.
Янукович багато говорить та нічого не робить. А точніше робить усе, щоб інтеграція не розпочалася
Міхал Кацевич

У польському виданні тижневика Newsweek він написав: «Для Віктора Януковича зустріч у Віслі – це черговий візит із серії візитів останнього шансу. Таких шансів було вже чимало. Від часу ув’язнення в 2011 році лідера опозиції Юлії Тимошенко, заяви про прагнення інтегруватися в Європейський Союз з уст Януковича звучать несмачно. Смак розмов про Україну в Європі псують переслідування опозиції, нечесні парламентські вибори у жовтні минулого року, переслідування ЗМІ, а передусім слабкий запал до впровадження реформ, яких вимагає ЄС. Президент Янукович готує український борщ для європейців за власним рецептом: багато говорить, обіцяє, що хоче України в ЄС, та нічого не робить. А точніше робить усе, щоб інтеграція не розпочалася».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG