Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС знову висловили сподівання підписати угоду з Україною, якщо Київ виконає умови


Радослав Сікорський (л) і Карл Більдь (п), архівне фото
Радослав Сікорський (л) і Карл Більдь (п), архівне фото
У Брюсселі сьогодні напередодні саміту Україна – ЄС, що призначений на 25 лютого, міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу говорили про перспективи підписання угоди про асоціацію Євросоюзу з Україною і нагадували, що це стане можливо за певних умов.

Міністр закордонних справ Польщі, яка є одним із головних рушіїв залучення ЄС у справи України, Радослав Сікорський, відповідаючи на запитання журналістів про можливість підписання вже парафованої угоди, зокрема, заявив: «Ми хочемо і підписання угоди про асоціацію з Україною, і поліпшення її процедур і стандартів у галузі правосуддя відповідно до європейських цінностей і зобов’язань, які містяться в угоді про асоціацію. Тому я сподіваюся, що саміт наблизить нас до виконання Україною політичних умов, яке дозволить нам підписати угоду щиросердно».

Міністр закордонних справ Швеції, ще однієї з країн, які є найбільшими прихильниками євроінтеграції України, Карл Більдт, зі свого боку, на таке ж питання відповів: «Як сказав Радек Сікорський, ми маємо дуже чіткі висновки Ради ЄС, висловлені у грудні, в яких ми сказали: так, ми хочемо підписати угоду про асоціацію, але, щоб це стало можливе, мають відбутися кілька речей. Ми щиро сподіваємося, що ці речі таки стануться. Наразі ознаки поступу в Україні доволі обмежені, м’яко кажучи, і мене непокоїть дуже багато речей в Україні, які стосуються і вибіркового правосуддя, і також певних аспектів економічної політики. Ми сподіваємося, що, задля добра самої України, там дуже уважно дослухаються до позиції Європейського Союзу і побачать широкі можливості для майбутнього своєї країни в угоді про асоціацію і про широку і всеохопну зону вільної торгівлі. Але вердикт щодо цього ще не винесений».

У Європейському Союзі вже багато разів підтверджували висновки, яких дійшла Рада Європейського Союзу у складі міністрів закордонних справ у грудні минулого року. В них ішлося про те, що вже парафована угода про асоціацію України з ЄС, включно з поглибленою і всеохопною зоною вільної торгівлі, може бути підписана, як тільки влада України засвідчить рішучі дії і відчутний поступ у трьох галузях: відповідності міжнародним стандартам парламентських виборів минулого року і подальших заходів навколо них, поступу в подоланні вибіркового застосування правосуддя і в відверненні його на майбутнє, а також у втіленні реформ, визначених спільно в порядку денному асоціації.

При цьому, як заявила тоді Рада ЄС, у разі таких дій і поступу з боку України угоду можуть підписати вже до саміту програми Євросоюзу «Східне партнерство», що має відбутися в листопаді цього року у Вільнюсі, причому деяким частинам цієї угоди можуть тимчасово надати чинності ще до її ратифікації.
XS
SM
MD
LG