Доступність посилання

ТОП новини

На Львівщині вдаються до протестів через погані дороги


Так виглядає дорога із Червонограда на Нововолинськ
Так виглядає дорога із Червонограда на Нововолинськ

Львів – Погані дороги стали візиткою Львівської області, а посадовці не здатні змінити ситуацію. Численними ямами на дорогах подивовані вже не лише іноземці, але й мешканці сусідніх зі Львівщиною областей. Та люди знайшли спосіб впливу на місцеву владу – вони просто перекривають міжнародні траси з вимогою відремонтувати дорогу у їхній населений пункт.

Мешканці Радехівщини пригрозили, що вийдуть з матрацами на дорогу і не пропустять жодної машини на Луцьк. Бо автомобілі, оминаючи жахливі ями, їздять їхніми городами.

70 селян Жирівки Пустомитівського району днями перекрили міжнародну трасу Київ-Чоп. Люди вимагали, щоб врешті за 20 років відремонтували дорогу у село, оскільки перевізники відмовляються до них їздити і селянам нема на чому добратися в районний центр чи до Львова. Через акцію протесту на дорозі утворилась пробка завдовжки 10 кілометрів. Голова Пустомитівської райдержадміністрації блискавично прибув на місце. Представник влади пообіцяв людям і ремонт дороги, і відновлення пасажирських перевезень.

Ініціативу селян у боротьбі з поганими дорогами можуть підхопити мешканці в усіх районах області. Самбірчани звернулись до керівників держави з проханням відремонтувати дороги. Бо обласні та районні посадовці байдужі до вирішення цієї проблеми. І це при тому, що цього року в обласному бюджеті було передбачено понад 22 мільйони гривень на ремонт комунальних доріг. Ще є можливість додатково виділити 10 мільйонів гривень. З державного бюджету виділено 100 мільйонів гривень. Є гроші на реконструкцію автомобільних доріг державного значення Львів-Тернопіль і Львів-Луцьк.

За два місяці до кінця року Служба автомобільних доріг освоїла лише 60% коштів, наголошує комісія з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської облради. Відремонтовані дороги через зиму знову будуть у ямах. Бо якість робіт вимагає особливого контролю. Упродовж року ситуацію обговорювали на численних нарадах в обласній адміністрації та на сесіях обласної ради. Але від балаканини дороги кращими не стали.

Гроші на ремонт є, а дороги й далі жахливі

Чому гроші є, робоча сила є, а дороги у жахливому стані? Депутат Львівської облради Ірина Сех, яка неодноразово ініціювала розгляд питання про дороги на сесії, відповіла: «Можливо, Служба автомобільних доріг, яка була розпорядником коштів, так захопилася лобіюванням інтересів структур, фірм, які повинні були виконувати роботу, а не тих фірм, які є на цьому ринку. Це стара схема: виконують роботу ті, які мають виконувати. Ми перевіряли, тендер виграла фірма, яка ніколи не будувала доріг, лише ремонтувала прибудинкові території», – зауважила депутат.

Натомість у Службі автомобільних доріг скаржаться на проблеми з технічною документацією (зросли ціни на будматеріали) і на підрядників, які відмовляються підписувати договори на проведення ремонтно-будівельних робіт на комунальних дорогах Львівської області. Оскільки їм не вигідно перевозити великогабаритну техніку на невеликі обсяги робіт.

У 2012 році на ремонт та будівництво доріг на Львівщині заплановано виділити з держбюджету 700 мільйонів гривень. А це 7% від загальних витрат на дороги по усій Україні. Та чи підуть ці гроші справді на ремонт та будівництво доріг?

Експерти причинами незадовільного стану доріг в області називають відсутність фахового підходу до справи і вказують на те, що дорогами мала б керувати відповідна компанія. До того ж, на їхню думку, бракує волі у місцевих посадовців навести лад у самій Службі автомобільних доріг.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG