Нова влада в Україні, як пише впливова «Файненшел Таймз», докладає всіх зусиль, щоб позитивно завершити переговори з Москвою щодо газового консорціуму, які є однією із найгостріших нинішніх політичних проблем в Україні. Хоча й Москва висловила свою зацікавленість в управління українською транзитною газовою трубою, все ж поки що не зовсім зрозуміло, чи отримає Київ нижчі ціни на російський газ. «Файненшел Таймз» цитує відомого російського політика Костянтина Затуліна, котрий вважає, що без поступок України на кшталт продовження перебування російського Чорноморського флоту в Севастополі після 2017 року, важко сподіватися на зниження цін на російський газ. Газета також нагадує, що попередні газові війни Росії з Україною закінчилися ринковими цінами на блакитне паливо для Києва і опалою для українського газового посередника Дмитра Фірташа.
Російська «Время новостей» наголошує, що люди Фірташа знову повернулися до контролю українського газового сектору, бо й «Укргазвидобування» і «Укртрансгаз», «дочірні» структури «Нафтогазу», очолили люди Дмитра Фірташа – Юрій Борисов та Сергій Винокуров, які прийшли з фірташівського хімічного об’єднання «Остхем Україна». Російське видання також нагадує, що нинішній міністр енергетики Юрій Бойко та бізнесмен Дмитро Фірташ не чужі люди, адже «посередницький бізнес Фірташа розквітав якраз у період роботи пана Бойка в «Нафтогазі» і в Мінпаливенерго.
Польська «Жечпосполіта» наголошує, що обіцянки Президента Януковича відмінити укази свого попередника, Віктора Ющенка, щодо нагородження посмертно званнями Героїв України головнокомандувача УПА Романа Шухевича і глави ОУН Степана Бандери є нічим іншим, як намаганням політично задобрити Росію, бо пообіцяв це вперше сам Віктор Янукович саме у Москві 5 березня. Польська газета також оприлюднила заяви представників братства вояків ОУН-УПА зі Львова про те, що такі дії нової влади у Києві викличуть «конфронтацію і війну» та «революційний спротив» народу України.
Російська «Нєзавісімая газета» не виключає, що в Україні, під «сурдинку «боротьби з хаосом» багато хто може й не помітити і перейти межу... демократії». Газета нагадує, що такими ж діями з витворення нової «вертикалі влади» починався відхід від демократії в Росії за часів Бориса Єльцина. Ще не відомо, як завершаться ці швидкі кадрові перестановки Віктора Януковича, зауважує російське видання.