Доступність посилання

ТОП новини

США: чи буде скасовано заборону подорожей на Кубу


Американці родом із Куби показують свої кубинські паспорти, купуючи квитки до Куби 13 квітня 2009 року після того, як президент США Барак Обама того ж дня зняв заборону відвідувати Кубу для тих, хто має там родичів
Американці родом із Куби показують свої кубинські паспорти, купуючи квитки до Куби 13 квітня 2009 року після того, як президент США Барак Обама того ж дня зняв заборону відвідувати Кубу для тих, хто має там родичів

Нью-Йорк – В американському Конгресі 19 листопада мають відбутися слухання на тему, назва якої закінчується знаком запитання: «Чи не настав час скасувати заборону подорожей на Кубу?» Нині тільки американці, які мають родичів на Кубі, можуть їздити туди – «з гуманітарною метою», щоб допомагати тим, хто залишився.

На офіційному веб-сайті Державного департаменту мовиться, що американці можуть відвідувати родичів на Кубі. Але разом із тим бачимо там і попередження про особливості цієї країни.

«Куба є тоталітарною поліцейською країною, яка застосовує репресивні методи для збереження контролю… Американці, що відвідуватимуть Кубу, мусять пам’ятати, що за ними та за кубинцями, з якими вони зустрічатимуться, може стежити Управління безпеки Куби. Що ж до пересічних кубинців, то їх за спілкування з американцями органи безпеки можуть залякувати або й заарештовувати».

Прихильники скасування заборони подорожей на Кубу нагадують, що американці можуть подорожувати до таких країн із диктаторськими режимами, як Зімбабве, М’янма, Іран, Судан, навіть Північна Корея, то чому б і не Куба також?

Скасування заборони: можливе, але не гарантоване

Слухання про це проведе Комісія закордонних справ Палати представників Конгресу. Голова комісії, конгресмен-демократ Говард Берман, і сенатор-республіканець Ричард Луґар направили колегам-законодавцям послання, назване як заклик: «Скасуймо заборону – нехай американці відвідують Кубу».

Там згадано, що Куба залишається єдиним місцем у світі, щодо якого демократичний уряд США обмежує свободу подорожей своїх громадян. У заяві Бермана і Луґара, зокрема, читаємо: «Для нас уже на часі відкинути цю анахронічну заборону, впроваджену у перебігу одного з крижаних періодів Холодної війни».

Але для цього необхідна згода обох палат Конгресу і підпис президента під законопроектом – процес тривалий і без гарантії успіху. Тому, мабуть, і стоїть знак запитання у назві теми слухання в комісії Палати представників.

(Нью-Йорк – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG