Під час поїздки до Японії Юлія Тимошенко має зустрітися із тамтешнім прем’єром Таро Асо, міністром фінансів Каору Йосано, а також із представниками бізнесу та Японського банку міжнародного співробітництва.
Головною темою візиту українського Прем’єр-міністра стане можливість залучення Японії до модернізації української газотранспортної системи. Наразі Україна розглядає японські компанії як ключових інвесторів цього проекту.
За словами Юлії Тимошенко, залучення японських інвесторів буде проводитися у рамках підписаної у Брюсселі декларації про модернізацію ГТС із Європейським Союзом.
Японці захочуть більше
Пропозиція взяти участь у модернізації української ГТС може зацікавити японські компанії, вважає директор енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Саприкін.
Однак навряд чи вони погодяться стати просто фінансовими донорами – очевидно, що вони захочуть брати участь у роботі газотранспортної системи, а це заборонено українським законодавством, каже аналітик.
«Є зацікавленість (японських) нафтогазових компаній, однак вони хочуть брати участь у роботі газотранспортної системи. Україна ж хоче отримати кошти, однак не може надати партнерські умови співробітництва, а не суто банківські, оскільки українське законодавство забороняє входження у компанію щодо транспорту газу – це «Укртрансгаз». Отже, інтерес є, є зацікавленість з обох боків, однак поки що реальному співробітництву заважає законодавство», – зазначає Володимир Саприкін.
Тимошенко проситиме не тільки на трубу?
Утім, спроба залучити японські інвестиції в українську газову трубу – не єдина мета візиту Тимошенко. Очевидно, що вона проситиме у Токіо кредит. Раніше українська прем’єр заявляла, що уряд надіслав листи з проханням надати Києву допомогу для покриття дефіциту бюджету низці країн, серед яких і Японія.
Світова економічна криза зачепила Японію менше, ніж багато інших країн, тож вона сьогодні може прокредитувати Україну, вважає голова парламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотников.
«Дивлячись на те, як фінансова криза впливає на Японію, вона може зараз кредитувати, зокрема, і Україну. У Японії дещо краще проходить ця криза, ніж, наприклад у США», – каже він.
Питання отримання позик для українського уряду сьогодні є ключовим. Якщо це не вдасться, доведеться скорочувати видаткову частину держбюджету, а робити це напередодні президентських виборів Тимошенко невигідно.
Питання нинішнього дефіциту бюджету є також найголовнішою перепоною для отримання другого траншу кредиту МВФ. Представники Фонду вимагають скоротити бюджетну дірку або ж знайти неінфляційні шляхи її фінансування.
(Київ – Прага)
Київ – Зі Сходу – на Захід. Повернувшись із Брюсселя, де під час міжнародної конференції обговорювалося питання модернізації української газотранспортної системи, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вирушила до Японії. Під час цього візиту Тимошенко проведе зустрічі з японськими урядовцями та бізнесменами.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ
ЗВЕРНИ УВАГУ
ВИБІР ЧИТАЧІВ
1